AVRUPALI HAVALİMANINDA BEDAVA Wİ-Fİ İSTİYOR

0
120

havaalanı okul yoğunluğuSkyscanner’ın 2 bin 500 kişiyle yaptığı son araştırmasına göre, Avrupalı seyahatseverlerin yüzde 96’sı havaalanlarının ücretsiz Wi-Fi hizmeti sunması gerektiğini düşünürken, Avrupa’nın en büyük havaalanlarından sadece yüzde 48’i sınırsız ve ücretsiz Wi-Fi Hizmeti sunuyor. Avrupa’nın en çok kullanılan 50 havayolunda yapılan araştırmaya göre, yolculara en iyi Wi-Fi hizmeti sunan ülkeler arasında İtalya, Rusya, Türkiye ve Fransa yer alıyor.
İşte araştırmadan çarpıcı sonuçlar:
– Dünyanın en yoğun havaalanlarından biri olan Londra Heathrow Havaalanı ise sadece 45 dakika ücretsiz internet hizmeti sunuyor ve ardından saat başı 4 Euro ücret uyguluyor.
– Brüksel ve Lizbon havaalanları ise 30 dakikadan sonraki ilk 1 saatte 5 Euro’luk ücretiyle rehberdeki en pahalı havaalanları arasında yer alıyor.
– Berlin Tegel ve İstanbul Sabiha Gökçen havaalanlarında ise ücretsiz Wi-Fi hizmeti bulunmuyor.
– Ankara, Antalya, İzmir havaalanları ve İstanbul Atatürk Havaalanı seyahatseverlere ücretsiz Wi-Fi hizmeti sunanlar listesinde bulunuyor.
– Seyahat edenlerin yüzde 30’u havaalanlarında interneti en çok vakit geçirmek için kullanırken yüzde 22’si e-postalarını kontrol etmek, yüzde 10’u ise sosyal medya hesapları için interneti kullanıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here