ATÜ DUTY FREE’DEN TÜRK KANSER DERNEĞİ’NE TAM DESTEK

0
159

ATÜ _KANSER

İstanbul Atatürk Havalimanı ATÜ Duty Free mağazaları Ocak ayı boyunca rahim ağzı kanseri için Türk Kanser Derneği’ne destek verecek

Rahim ağzı kanseri ve buna neden olan HPV virüsü ile ilgili vatandaşları bilgilendirmek amacıyla yapılan çalışmalara ATÜ de mağazalarında bilgilendirici broşür dağıtarak ve ayaklı görselleri konumlandırarak dikkatleri çekmeye çalışıyor.

Daha önceki destek çalışmalarına ek olarak Ocak ayındaki bu iş birliği; tüm kadın yolcuları düzenli jinekolojik muayeneye teşvik ediyor ve PAP Smear testi yaptırmalarının büyük önem taşıdığını anlatıyor.

Serviks kanseri olarak bilinen bu kanser türü önlenebilir bir hastalıktır. Smear/Pap-smear testiyle tarama sayesinde erken tanı ve etkin bir tedavi mümkündür. Dünyanın her tarafında kadınlar serviks kanserinden rahatsızdır. İstatistiklere göre dünyada her iki dakikada bir kadın RAHİM AĞZI KANSERİ nedeniyle hayatını kaybediyor.

Düzenli jinekolojik muayene ve Pap-smear testi, serviks kanserinden korunmada yardımcıdır. Serviksdeki değişiklikler, Pap-smear testi ile tespit edilerek kanser gelişmeden tedavi edilebilir.

ATÜ HAKKINDA:

ATÜ, 4 kıtada, 8 ülkede 110 mağaza ile gümrüksüz mağazacılık hizmetini Türkiye’ de İstanbul Atatürk, Ankara Esenboğa, İzmir Adnan Menderes, Gazipaşa Alanya, Muğla Bodrum Havalimanları’nda duty free operasyonu yönetiyor. Şirket yurt dışında ise Gürcistan’da Tiflis, Batum, Kutaisi; Makedonya’da Üsküp, Ohrid; Tunus’ta Enfidha, Monastir, Kartaca, Jerba, Sfax, Tozeur, Tabarka; Letonya’da Riga; Umman’da Salalah; Suudi Arabistan’da Medine; Amerika Birleşik Devletlerin’de Houston George Bush Havalimanları’nda duty free mağazalarını işletiyor. TAV Havalimanları ve Unifree ortaklığında kurulan ve Türkiye’nin en büyük gümrüksüz satış mağaza işletmecisi olan ATÜ Duty Fee yolculara, ihtiyaçlarına ve dünyanın en tanınmış markalarına ait 50 bin çeşit ürüne avantajlı fiyatlarla erişim olanağı sağlıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here