Atatürk Havalimanı’nda bayram yoğunluğu

0
123

Ramazan Bayramı tatilini şehir ve yurt dışında geçirmek isteyen çok sayıda vatandaşın yolculukta havayolunu tercih etmesi nedeniyle Atatürk Havalimanı’nda yoğunluk yaşanmaya başladı.

Ramazan Bayramı tatilini şehir ve yurt dışında geçirmek isteyen çok sayıda vatandaşın yolculukta havayolunu tercih etmesi nedeniyle Atatürk Havalimanı’nda yoğunluk yaşanmaya başladı. Bayram nedeniyle artan bilet talebi üzerine havayolu şirketleri ek seferler düzenleyecek.

Atatürk Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havaalanı’nda bayram öncesi ve sonrasında yaşanacak yoğunlukla ilgili yolcuların mağdur olmaması ve seferlerin aksamaması için ek önlemler alınıyor. Havalimanındaki yoğunluğun Cuma günü akşam saatlerinde ve hafta sonunda artması bekleniyor.

TÜRK HAVA YOLLARI EK SEFER DÜZENLEYECEK
Ramazan Bayramında öncesi Türk Hava Yolları artan yolcu talebini karşılamak için ek seferler koyuyor. Bu kapsamda, Türk Hava Yolları (THY), bayram boyunca yaşanabilecek yoğunluğunu iç ve dış hatlara koyduğu 49 ek seferle çözmeyi amaçlıyor. THY, bu doğrultuda İstanbul çıkışlı olmak üzere yurt içinde Antalya’ya 5, Bodrum’a 22, Dalaman’a 5, Trabzon’a 5 olmak üzere yurt dışında ise Doha’ya 3, Cidde’ye 2, Kuveyt’e 6 ve Yanbu’ya 1 ek sefer planladı. Ayrıca Atatürk havalimanı yetkilileri Ramazan Bayramı süresince her hangi bir sorun yaşanmaması ve yolcuların mağdur olmaması için tüm önlemleri aldı.

TUNCER CENGİZ
İSTANBUL

iha.com.tr

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here