ATATÜRK HAVALİMANI OTELE DÖNDÜ

0
130

ahl_korean

İstanbul’da Atatürk ve Sabiha Gökçen Havalimanı’nda 17-18 ve 19 Ocak 2016 tarihlerinde iç ve dış hatlarda yüzlerce iptal edildi. Hava yolu şirketleri yolcuların bir kısmını otellere yerleştirirken, bazı yolcular terminalde sabahladı. Bankların üzerinde yatan yolcular, havalimanını adeta otele çevirdi.

İstanbul’da etkisini gösteren yoğun kar yağışı, özellikle hava ulaşımını etkiledi. Çok sayıda sefer iptal edilirken, uçaklar uçuş öncesi buzlanmaya karşı yıkandı. Terminalden yolcularını alan uçaklar, kalkış öncesi buz önleyici ( de-icing ) işlemi uygulandı. Hava yolu şirketlerinin uçakları, yer hizmetleri tarafından de-icing işlemine tabi tutuluyor. Uçakların; motor, kanat, kuyruk, burun, ve gövdesi özel bir araçtan püskürtülen alkolle buzlanmaya karşı korunuyor. İşlem ortalama 15 dakika sürüyor.

HAVALİMANI OTELE DÖNDÜ

Havalimanında iptaller sebebiyle özellikle dış hatlarda yolcular, seyahat edemedi. Uçuşları iptal olan yolcular bir sonraki seferi havalimanında beklemeye başladı. İptallerin artması üzerine çok sayıda yolcu havalimanında sabahlamak zorunda kaldı. Çocuklarıyla banklarda yatan yabancı yolcular, banklarda uyudu. Bazı yolcular zamanı bilgisayarda film izleyerek geçirmeye çalışırken, bazıları ise karda uçakların fotoğraflarını çekti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here