ATAC ve Lufthansa

0
90

Aviation Training Academy & Consulting (ATAC-IST) ile Lufthansa Technical Training arasında, eğitim iş birliği yapılmasına yönelik resmi anlaşma, dün ATAC-IST tesislerinde düzenlenen imza töreniyle Türk sivil havacılık sektörüne duyuruldu.

İmza törenine sektörde faaliyet gösteren şirketlerin ve bünyesinde sivil havacılık bölümleri bulunan üniversitelerin yöneticileri katılırken, eğitim iş birliği anlaşması; Lufthansa Technical Training adına Havacılık Endüstrisi Çözümleri Ürün Yönetim Müdürü Klaus Schmidt, Temel Eğitim Ürün Yönetim Müdürü Jens Lange, ATAC-IST adına da Yönetim Kurulu Başkanı Esat Özzaim ve Genel Müdür Ahmet Çakıroğlu tarafından imzalandı.

Düzenlenen imza töreninde konuşan ATAC-IST Genel Müdürü Ahmet Çakıroğlu, ATAC-IST ve Lufthansa arasında yapılacak eğitim işbirliğinin Türkiye’deki uçak bakım eğitimi alanında büyük bir etkisi olacağına inandıklarını, hedeflerinin; müşterilerine kaliteli ve ihtiyaca uygun eğitimleri, zamanında ve rekabetçi fiyatlar ile sunmak olduğunu, EASA Part-66 lisanslandırma ve tip eğitimlerinin yanı sıra Lufthansa Technical Training ile birlikte üniversitelerin uçak teknolojileri bölümünde okuyan öğrenciler için geliştirdikleri projeyi hayata geçirmeyi arzu ettiklerini ifade etti.

Çakıroğlu, bu projenin, teknik havacılık İngilizcesi kursu, EASA Part-66 lisanslandırma sınavları hazırlık kursu, Erfurt / Almanya’da iki haftalık yaz okulunu kapsadığını, teknik havacılık İngilizcesi kursunun Uçak Teknolojileri Bölümü 1. sınıfında okuyan öğrencilerin İngilizcesini ve teknik havacılık terminolojisine olan hâkimiyetini geliştirmeyi amaçladığı söyledi.

Lufthansa Technical Training adına konuşan Klaus Schmidt ise “Her geçen gün gelişmekte olan Türk sivil havacılık sektörünün gelişimine katkıda bulunmak istiyoruz. Teknik havacılık eğitimi konusunda uzun yıllara dayanan tecrübemizle, uluslararası standartlara uygun olarak yetkilendirilmiş eğitmenlerimiz ve gelişen teknolojiye uygun olarak yenilenen eğitim materyallerimizle Türk sivil havacılık sektörünün ihtiyaç duyduğu kalifiye teknik eleman yetiştirilmesine katkıda bulunmayı arzu ediyoruz” dedi.

Karşılıklı imzaların atılmasını müteakip, sektördeki çeşitli firmaların ve Arel Üniversitesi yöneticilerinin katılımı ile gerçekleştirilen kokteyl sonrasında imza töreni sona erdi.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here