Anzaklar Geliyor

0
276

istanbul qantasÇanakkale savaşları’nın 100. yıldönümü nedeniyle Çanakkale’yi ziyaret edecek olan Avustralya ve Yeni Zelanda vatandaşları ile üst düzey yetkililer, Türkiye’ye Qantas Airways’e ait Boeing-747 tipi uçakla gelecekler.

Çanakkale savaşları‘nın 100. yıldönümü nedeniyle Çanakkale‘yi ziyaret edecek olanAvustralya ve Yeni Zelanda vatandaşları ile üst düzey yetkililer, Türkiye’ye Qantas Airways‘e ait Boeing-747 tipi uçakla gelecekler.

2015 yılını ‘Türkiye Yılı’ ilan eden Avustralya, Çanakkale Savaşları’nın 100. yıl anma etkinliklerini önceki yıllardan farklı bir şekilde kutlayacak.

Binlerce Avustralya ve Yeni Zelanda vatandaşının Türkiye’ye gelmesi beklenirken,Türkiye’ye Avustralya’dan yapılan uçuşlarda bilet fiyatlarının yüzde 22 artırıldığı öğrenildi.

Avustralya havayolu şirketi olan Qantas Airways, 2015 Türkiye Yılı nedeniyle Avustralya ve Yeni Zelanda’dan Çanakkale’deki anma törenlerine katılmak isteyen, aralarında üstdüzey yetkililerin de bulunduğu kalabalık bir grubu Boeing-747 tipi uçakla İstanbul’a getirecek. 22 Nisan günü saat 12.30’da Sabiha Gökçen Havalimanı‘na inecek olan Qantas Airways Boeing-747 tipi uçaktaki yolcular Türkiye’de 6 gün kalacak.