Antalya’ya 3.Havalimanı gündemde

0
119

antalya icfAntalya’ya 3.Havalimanı gündemde

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalya’nın Kaş, Finike, Kumluca ve Demre ilçelerine hizmet verecek havaalanı için incelemeler yapıldığını belirtti.

Antalya’nın Batı ilçelerini ziyaret eden Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel geçtiğimiz hafta Ankara’da olduğunu, EXPO raylı sistem hattı protokolü için Ulaştırma Bakanlığı ile görüşmeler yaptığını söyledi.

Türel, “Havaalanı olayı gündemimizde.Vekil arkadaşlarımız da bu konuyla yakından ilgileniyor. Büyükşehir Belediyesi olarak biz de bu sürecin içindeyiz. Daha önce bir alan tespiti yapılmış Demre Kaş civarında ancak büyük uçakların inebileceği bir alan söz konusu değildir. Biz buraya büyük charter uçakların tarifeli uçaklarının inmesini arzu ediyoruz. Bununla ilgili daha uygun bir alan, havaalanı yapacak alan bulmak oldukça güç. Daha çok Torosların dik yalçın kayalıklarının olduğu bir bölge. Çalışmalarımız sürüyor” dedi.

Önümüzdeki hafta bölgeye alt yapı genel müdürlüğü tarafından bir heyet gönderileceğini kaydeden Türel, “Heyet bölgedeki belediye başkanları ile görüşecek. Belediye başkanları ile yapılacak çalışmada Büyükşehir Belediyesi İmar Daire Başkanı görevli olarak heyete dahil olacak. Havaalanının nereye yapılabileceğini tespit edecekler” diye konuştu.

Konunun hemen bugünden yarına sonuçlanacak bir husus olmadığını da sözlerine ekleyen Türel, şunları kaydetti:

”Uzunca yıldan beri bu hep gündemde. Büyük bir gayretle üzerinde çalışıyoruz. Havaalanını yapacak bir yer bulursak, bulacağımıza inanıyorum, havaalanını bu bölgeye kazandırmak istiyoruz.”

 

 

ulasimonline.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here