ANAMUR HAVAALANI MASTER PLANI TAMAMLANDI

0
118

ANAMUR HAVAALANI İÇİN ÖNEMLİ ADIMLARDAN BİRİSİ DAHA ATILDI. TÜRK HAVA KURUMU GENEL BAŞKANLIĞI TARAFINDAN MASTER PLAN ÇALIŞMASI TAMAMLANAN PROJE, YAPIM İŞİ İÇİN İHALE AŞAMASINA GETİRİLDİ.

Anamur Havaalanı’yla ilgili Türk Hava Kurumu Genel Başkanlığı tarafından yapılan master plan çalışması tamamlandı. Projenin ihale aşamasına geldiği bildirildi.
Türk Hava Kurumu Genel Başkanlığı İnşaat Müdürlüğü tarafından tamamlanan projeye göre Kızılaliler mahallesindeki hazineye ait 150 dönüm araziye yapılacak havaalanında bulunacak üniteler de belirlendi. Buna göre Anamur Havaalanı, 1 adet ana pist, 1 adet paralel taksi yolu, 1 adet uçak hangarı, eğitim uçakları için park sahası, model uçak okulu, yangın uçakları için park sahası, havacılık eğitim idari binası, uçuş okulu, smilatör binası ve uçuş kulesi ünitelerinden oluşacak.
Havaalanı yapım çalışmalarını koordine eden Anamur Kaymakamı Cengiz Cantürk, ilgililer ile bir toplantı yaptı. Toplantıya Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe, projenin gerçekleşmesinde önemli katkıları olan Anamur Turizm ve Kültür Derneği Başkanı Fuat Uğur, Anamur Kadastro Müdürlüğü yetkilileri, Türkiye’deki hava Mmeydanlarının yapım işlerini yürüten firma yetkilileri katıldılar. Türk Hava Kurumu Başkanı Osman Yıldırım ile Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz da toplantıya tele konferans ile katıldılar.anamur 1
Toplantı sonrası bir açıklama yapan Anamur Turizm ve Kültür Derneği Başkanı Fuat Uğur; “Havaalanı yapım işi ön protokol imza aşamasına getirilmiştir” dedi.

https://www.habermono.com/52101-anamur-havaalani-master-plani-tamamlandi-haberi.html

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here