AnadoluJet'le Tarihe Yolculuk Başlıyor

0
112

anadolujet2AnadoluJet tarih tutkunlarını, tarihi ve kültürel değerleri görmeye ve birlikte öğrenmeye davet ediyor. AnadoluJet’in yeni projesi ‘AnadoluJet’le Tarihe Yolculuk’ 11 Ekim’de İznik gezisi ile başlıyor.

Katılımcılara yıl boyu Anadolu’nun tarihi ve doğal güzelliklerini görme fırsatı sunacak proje Tarihçi Yazar Talha Uğurluel’in rehberliğinde gerçekleştirilecek. 

01 Ekim 2014, Ankara; 

Halkın havayolu AnadoluJet, yalnızca havayolu ulaşımına değil, hayatın farklı alanlarına da değer katıyor. AnadoluJet, Anadolu’nun tarihsel değerlerine sahip çıkarak, kültürel mirasları gelecek nesillere aktarma hedefine yeni bir proje ile devam ediyor. 
AnadoluJet, şimdi de “AnadoluJet’le Tarihe Yolculuk” projesini başlatıyor. 

Tarihçi yazar Talha Uğurluel’in anlatımıyla gerçekleştirilecek tarih turları; her köşesi farklı bir kültürel değeri barındıran Anadolu şehirlerinin ve önemli tarihi yapıların gizli kalmış hikâyelerini, düzenlenecek özel turlarla tekrar gün yüzüne çıkartıyor. 

Bu projenin tarihe ilgi duyan herkese açık olduğunu anlatan Tarihçi Yazar Talha Uğurluel, “AnadoluJet’le Tarihe Yolculuk Projesi, bir kültür turundan ziyade insanlarımızı tarihi değerlerle tekrar buluşturan ve belki de daha önce defalarca ziyaret edilen mekânlar hakkında sahip olmadıkları yeni bilgilere ulaşmalarını sağlayan çok özel bir proje. AnadoluJet’in tarihe verdiği değer ve gelecek nesillere aktarma arzusu takdire şayan” dedi. 

İlk durak İznik 

‘AnadoluJet’le Tarihe Yolculuk’ 11 Ekim Cumartesi günü, İznik gezisi ile başlıyor. Anadolu’nun tarihsel ve kültürel değerlerine sahip çıkarak, Türkiye’nin kültürel miraslarını yaşatmayı hedefleyen AnadoluJet’in yeni projesinin ilk durağı hem Bizans hem de Osmanlı döneminden izler taşıyan, çinicilik gibi kültürel değerleriyle öne çıkan İznik. İstanbul’dan günübirlik düzenlenecek turla, katılımcılar İznik’in hem tarihi hem de doğal güzelliklerini tanıma fırsatı bulacak. 

AnadoluJet’in tarihe verdiği değerin bir göstergesi niteliğindeki bu özel projesi, tarihe ilgi duyanlara özel anlatımlı gezi olanakları sunarak, Anadolu’nun tarihsel ve kültürel mirası ile katılımcıları buluşturması açısından önem taşıyor. 

‘AnadoluJet’le Tarihe Yolculuk’ projesi kapsamında; 11 Ekim Cumartesi günü İstanbul’dan hareketle İznik, 12 Ekim Pazar günü ise Topkapı Sarayı ve Harem gezisi düzenlenecek.

Her ay iki farklı turun düzenleneceği projenin Kasım ayı programında ise 15 Kasım Cumartesi günü Ankara şehir turu, 16 Kasım Pazar günü ise İstanbul ve Edirne turu var. 

Aralık ayının ilk hafta sonunda Cumartesi günü Konya, Pazar günü ise İstanbul’daki Osmanlı Vakıfları için özel turların düzenleneceği proje, 2015 yılında da Bursa, Gaziantep, İstanbul Üsküdar, Adana, Trabzon, Bilecik gibi tarihi merkezlere düzenlenecek gezilerle sürecek. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here