Latest Posts

AnadoluJet’in İlk Yeni Nesil Uçağı Uçuşlara Başladı

86 / 100

AnadoluJet’in İlk Yeni Nesil Uçağı Uçuşlara Başladı

Türk Hava Yolları’nın prestijli markası AnadoluJet, gelecek hedeflerini gerçekleştirecek adımlar atmaya devam ediyor. Bu kapsamda, filoya katılan ilk yeni nesil uçak olan TC-LAG kuyruk kodlu Boeing 737- Max tipi uçak, Esenboğa Havalimanı’ndan Antalya Havalimanı’na ilk uçuşunu TK7024 sefer sayısıyla gerçekleştirdi.

AnadoluJet

AnadoluJet’in yurt içi ve yurt dışı uçuş ağını genişletme ve misafir memnuniyetini artırma çalışmaları doğrultusunda filosuna kattığı yeni nesil uçaklar ile modern teknoloji markanın hedeflerine hizmet edecek. Yeni nesil uçakların mevcut uçaklara göre yakıt avantajı sağlıyor olması çevreye uyumu da beraberinde getiriyor. Ayrıca Yeni nesil uçaklardaki koltuk konfigürasyonu sayesinde koltuk başına düşen maliyetlerin azaltılmasıyla büyüme hedefleri desteklenmiş oluyor.

Bayrak taşıyıcının yeni nesil uçakları filosuna katmasına ilişkin değerlendirmede bulunan Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi; “Türk Hava Yolları ile 89 yıldır bayrağımızı gururla dalgalandırıyor ve her geçen yıl başarı çıtamızı bir üst seviyeye taşıyoruz. Şimdi ise gökyüzünde gurur duyulacak bir diğer markamız olan AnadoluJet’in gelişimi için yeni bir sürece giriyoruz.  Filoya katılan yeni nesil uçaklarımızın da katkısıyla hem gökyüzündeki güçlü markalarımıza bir yenisini ekleyecek hem de uluslararası havacılık pazarından aldığımız payı günden güne artıracağız.

AnadoluJet

AnadoluJet’i misafirlerimizin beklentisi doğrultusunda büyütmek için attığımız adımlara alacağımız yeni stratejik kararlar ile devam edeceğiz. Mevcut durumda 52 adet B737-800 Max uçağımızla operasyonlarımızı icra ediyoruz. Bugün filomuza katılan 2 adet B737-800 yeni nesil uçağımızla bu sayı 54’e yükselmiş oldu. Bu kapsamda yapılan planlamalar neticesinde Eylül ayında bu sayının 65’e çıkarılması hedefleniyor.’’ dedi.

2022 Yılı’nda 20 Yeni Nesil Uçak

Başarılı marka, 2022 yılının ilk beş aylık diliminde %76 doluluk oranı ile 5,6 milyon yolcu taşıdı. Bu yıl itibarıyla şirket, filosuna 7 adet B737-800 MAX, 11 adet A321 NEO, 2 adet A320 NEO yeni nesil uçaklar eklenecek. Havacılık sektöründeki yükseliş, Bayrak taşıyıcının yeni nesil uçaklarıyla modern bir yapıya bürünerek daha da ivme kazanacak.        

AnadoluJet

Hakkında:

Anadolu’nun hava ulaşımı ihtiyacını çok daha avantajlı seçeneklerle karşılamak amacıyla 2008 yılında kurulan Türk Hava Yolları’nın başarılı markası , şu anda iç hatlarda 40 nokta ve 69 hat; dış hatlarda ise 50 nokta ve 104 hat olmak üzere toplamda 90 nokta ve 173 hatta uçuşlar icra ediyor.

11 Haziran 2020 itibarıyla uluslararası uçuşlara başlayan AnadoluJet, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı, Ankara Esenboğa Havalimanı ile birlikte Antalya, Bodrum ve Dalaman noktalarından da yurt içi ve yurt dışında birçok noktaya sefer düzenliyor. Uçuşlarını, Türk Hava Yolları’nın deneyimli kabin ve kokpit ekibi ile gerçekleştiren AnadoluJet, bu yeni planlama ile birçok ülkede geniş bir uçuş ağında hizmet vermeye devam edecek.

AnadoluJet, değerli misafirlerine ücretsiz ikram, bagaj hizmetleri ve araç kiralama olanaklarıyla konforlu ve uygun fiyatlı seyahat deneyimi sunuyor. Gelişen teknolojiye yenilikçi yaklaşımıyla değer katan markamız, “Ekstra Koltuk Seçimi” ve “Yemek Seçimi” gibi imkânlarıyla hizmet kalitesini artırmaya devam ediyor. AnadoluJet ile ilgili daha fazla bilgi için; https://www.anadolujet.com/tr web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Latest Posts

POPULER