ANADOLUJET ÇOCUK TİYATROSU’NUN “MUCİZE SENSİN” OYUNU, KALKINMA BAKANLIĞI İÇİN SAHNELENDİ

0
198

ANADOLUJET ÇOCUK TİYATROSU’NUN “MUCİZE SENSİN” OYUNU, KALKINMA BAKANLIĞI İÇİN SAHNELENDİ

 

2012 yılından itibaren çocukları sanatla buluşturan AnadoluJet Çocuk Tiyatrosu’nun bu sezon sahnelenmeye başlayan müzikli çocuk oyunu Mucize Sensin; T.C. Kalkınma Bakanlığı ve AnadoluJet çalışanlarının çocukları ile buluştu. Kalkınma Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü Abdullah Rıdvan Ağaoğlu ile AnadoluJet Başkanı İbrahim Doğan’ın da aralarında bulunduğu yaklaşık 250 kişinin izlediği temsil; 30 Ocak Cumartesi günü, Ankara Gençlik Parkı Kültür Merkezi’nde sahnelendi.

 

03 Şubat 2016, Ankara;

 ANADOLUJET TİYATRO

Geleceğimizin teminatı çocuklarımızı gerçek hayatta sosyalleştirerek hayal dünyalarını zenginleştirmek amacıyla kurulan AnadoluJet Çocuk Tiyatrosu’nun yeni müzikli oyunu “Mucize Sensin”; T.C. Kalkınma Bakanlığı çalışanlarının çocukları ile Ankara’da buluştu.

Animasyon ve çizgi film kahramanlarının süper yeteneklerinden etkilenen Keremcan adlı karakterin onlar gibi olağanüstü güçlere sahip olmayı istemesini konu alan oyun; çocuklarımızın zihnini karıştıran çizgi filmlerin olumsuz etkisinin yok edilmesini, her çocuğun özel olduğunu, doğaüstü güç diye bir şey olmadığını, çocukların kendileriyle barışık olmalarını sağlamayı ve başarının sırrını gerçekçi bir dille anlatıyor.

 

İshak 2. Tekgül tarafından oyunlaştırılan ve yönetilen oyun; 30 Ocak 2016 Cumartesi günü, Ankara Gençlik Parkı Kültür Merkezi’nde T. C. Kalkınma Bakanlığı ve AnadoluJet çalışanlarının çocuklarından oluşan yaklaşık 250 kişiye tiyatro keyfi yaşattı. Gösterimi izlemeye gelenler arasında Kalkınma Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü Abdullah Rıdvan Ağaoğlu ve AnadoluJet Başkanı İbrahim Doğan da vardı.

 

Oyun, sezon boyunca AnadoluJet’in uçtuğu kentlerde ücretsiz olarak seyirci ile buluşmaya devam edecek.