AnadoluJet Çocuk Tiyatrosu Suriyeli ve Türkmen Çocuklar İçin Perde Açtı

0
54

AnadoluJet Çocuk Tiyatrosu’nun şimdiye kadar binlerce ilkokul öğrencisiyle buluşan “Lambanın Sihri Hezarfen’in Fikri” adlı oyunu, Ankara’da sahnelenmeye devam ediyor. Mayıs ayı sonuna kadar sürecek oyun; Kızılay’ın desteği ile 14 Mayıs Cumartesi günü 100 Türkmen çocukla, 15 Mayıs Pazar günü 150 Suriyeli çocukla buluştu.

AnadoluJet Çocuk Tiyatrosu’nun şimdiye kadar 100’ün üzerinde temsille Türkiye genelindeki pek çok şehirde binlerce ilkokul öğrencisiyle buluşan ödüllü oyunu Lambanın Sihri Hezarfen’in Fikri, bu kez Ankara’da Suriyeli ve Türkmen çocuklar için sahnelendi.
AnadoluJet_CocukTiyatrosu__1__kopya

Lambanın Sihri Hezarfen’in Fikri, “Binbir Gece Masalları”nın en bilinenlerinden biri olan “Alaaddin’in Sihirli Lambası”ndan uyarlanan metni, Turgay Yıldız’ın müzikleri ile günümüz çocukları için yeniden düzenlenerek hazırlandı. Geleneksel kültür ve günümüz kültür öğelerinin kullanıldığı oyun, hayali bir kahraman olan Alaaddin’i ve Türk bilim tarihinin önemli isimlerinden Hezarfen Ahmet Çelebi’nin yanında iyi, doğru ve güzelin derinliğini gülmece yoluyla aktaran Nasreddin Hoca’yı aynı sahneye taşıyor.

Ankara Antares AVM’de yer alan Antares Sanat Merkezi’nde sergilenen oyun; Kızılay’ın verdiği destekle 14 Mayıs Cumartesi günü 100 Türkmen çocukla, 15 Mayıs Pazar günü 150 Suriyeli çocukla buluştu. Ankara’da ücretsiz olarak sahnelenen oyun, miniklerin hayal dünyalarını zenginleştirerek tiyatro keyfi yaşattı.
1463386313_AnadoluJet_CocukTiyatrosu

AnadoluJet uçuşları ve sosyal sorumluluk projeleri ile ilgili ayrıntılı bilgiye www.anadolujet.com resmi internet sitesinden ve 444 2 538 numaralı çağrı merkezinden ulaşılabiliyor.