ALITALIA, AIRFRANCE-KLM ORTAKLIĞINI BİTİRİYOR

0
65

alitalia airfrance klm

ALITALIA, AIRFRANCE-KLM ORTAKLIĞINI BİTİRİYOR

 

Alitalia ortağı Etihad Airways  ile yeni bir büyüme ilişkisi içinde. Körfez taşıyıcı ile bu genişleyen ortaklık, eski Air France-KLM ortaklığını daha az önemli bir ilişki haline getirdi. Sonuç olarak, Alitalia da  2016 yılı sonunda Air France-KLM ortaklığından çekilme kararı aldı.SkyTeam’i terk edecek mi? sorularına,  İtalyan havayolu şirketi, bir bildiri yayınlayarak cevap verdi:

Alitalia,  2017 yılında yenilenmesi gereken Air France-KLM ile ortaklık anlaşmasını yenilemeyi düşünmediklerini duyurdu.

 

Silvano Cassano, Alitalia CEO’su, şunları söyledi: “Bu anlaşmalar, yeni Alitalia’nın iddialı gelişme planları için,  ticari ya da stratejik olarak artık yararlı değildir. Alitalia çok farklı bir konumda iken  mevcut anlaşmalar yapılmış ve diğer taraf lehine sonuçlar alınmıştır.

“İşimizin uzun vadeli sürdürülebilirliğini sağlamak için etkin ağımızı ve havayolumuzun yeniden yapılandırmasına olan yeteneğimize zarar veriyorlar.

 

“Yeni Alitalia şimdi yeni bir konuma sahiptir. İşimiz, her iki tarafa adil değer sağlayan anlaşmaları gerektiriyor.

“İtalya ve Alitalia için, bizim birincil önceliğimiz, İtalyan eğlence ve iş yolcularına hizmet ederken, artan turizm pazarını da geri kazanmaktır.

 

“Bizim planlarımızda, dünya çapında ihracat için ihtiyaçları artan İtalyan imalat sanayisine,ki  Avrupa’nın ikinci büyük pazarıdır, güncel kargo çözümleri sunmak var.

Biz, ilgili tüm tarafların yararına, daha eşitlikçi düzenlemeler isteğimizi  Air France-KLM bildirdik, ama şimdiye kadar  bir sonuca ulaşmak mümkün olmamıştır.

 

“Biz karşılıklı kabul edilebilir bir çözüm elde etmek için tartışmaya açığız. Ancak tüm taraflar için şeffaflık ve kesinlik gerekli, bizim mevcut şartlarda bu anlaşmaları yenilemek ile ilgili niyetimizi duyurmaya mecbur hissettim. “

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here