Alanya Gazipaşa'da sorun yok

0
116

gazi paşaBugün Alanya GZP havalimanında yaşanan hava muhalefeti nedeniyle sabah saat 19.20’de inmesi beklenen Pegsasus uçağının divert edilerek Antalya havalimanına yönlendirilmesi havacılıkta olağan karşılanıyor. TAV yetkilileri, “Her havalimanında yılda bir kaç kez yaşanabilir. Abartılacak bir durum yok. GZP uçuşları son derece güvenlidir” açıklaması yaptı.

Bu sabah saatlerinde görülen yoğun hava muhalefeti, İstanbul-Alanya GZP uçuşlarını etkiledi. İstanbul Sabiha Gökçen’den Alanya Gazipaşaya’ya inmesi beklenen ve içinde 76 yolcusu bulunan Pegasus uçağı,  havacılıkta “Divert” olarak tanımlanan kural gereğince yedek havalimanı olan Antalya Havalimanı’na yönlendirildi. Uçak saat 07.20’de GZP’ye inecek ve saat 07.50’de yolculularını alarak İstanbul’a hareket edecekti. GZP TAV yetkilileri, bu durumun normal olduğunu ve uçuş güvenliği açısından uçağın divert edildiğini belirttiler.
THY UÇAĞI ALANYA GZP’YE SORUNSUZ İNDİ
Sabah satlerinde yoğun bir şekilde hissedilen aşırı hava muhalefeti, THY uçuşuna engel olamadı. Saat 09:40’da İstanbul Atatürk Havalimanı‘ndan kalkan THY uçağı, saat 11’de 66 yolcusu ile Alanya GZP’ye sorunsuz ve rahat bir iniş gerçekleştirdi. THY’nın A320 modeli uçağı bekleyen 102 yolcusunu aldıktan sonra saat 11.45’te İsyanbul Atatürk havalimanı için havalandı.
yenialanya

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here