AirFrance-KLM Latin Amerika’da Daha Fazla Varlık Gösterecek

0
88

Air France 2016-17 kış sezonu boyunca haftalık iki uçuş olarak devam edecek olan Paris Charles de GaulleSan José (Kosta Rika) servisine 2 Kasım’da başlayacak. 468 koltuklu Boeing 777-300 kullanılarak gerçekleşek uçuşta; 14 business class, 32 premium ekonomi ve 422 ekonomi koltukla üç sınıfta hizmet verilecek.

logo_air_france_and_klm_kader_560x350_492x307

SkyTeam üyesi Air France-KLM, Orta ve Güney Amerika ve Karayipler’de 27 noktaya hizmet vermekte. İki taşıyıcı birlikte bu bölgeye, Paris-Charles de Gaulle ve Amsterdam-Schiphol’den 200’den fazla haftalık frekans sunuyor.

Uçak üreticileri Airbus , Boeing ve Embraer son zamanlarda tahminde bulunarak, önümüzdeki 20 yıl içinde Latin Amerika ve Karayipler bölgesinin, son ekonomik dalgalanmalara rağmen uzun vadede hava trafiğinde artış kaydederek büyük bir talep oluşturacağını öngörmüşlerdi.

Air France başkan ve CEO Frédéric Gagey:” Paris ve San José arasında iki yeni doğrudan uçuş sunarak  olağanüstü bir turizm merkezine tüm Avrupa’yı bağlıyoruz  “dedi. “Ayrıca bu yeni teklifle, Orta Amerika’nın önde gelen pazarı Kosta Rika’nın canlı ekonomisini desteklemeyi hedefliyoruz. ”

Kosta Rika Cumhurbaşkanı Luis Guillermo Solís: “Geniş bir bağlantı ağının parçası olarak bu yeni rota, Avrupalı turistler için Orta Amerika’ya  bir geçit olarak görev yapacak. Bu büyüme fırsatı, ülkemizin turizm sektörüne, doğrudan veya dolaylı olarak bu sektörde çalışan 600.000’in üzerinde kişiye de fayda sağlayacaktır. ”

Orta, Güney Amerika ve Karayipler’de Air France-KLM’in uçuş yaptığı yerler: Aruba, Bogota, Bonaire, Brasilia, Buenos Aires, Cancun, Cali, Karakas, Cayenne, Curaçao, Fort-de-France, Guayaquil, Havana, Lima, Meksika, Montevideo, Panama, Paramaribo, Pointe-à-Pitre, Port-Au-Prince Punta Cana, Quito, San Domingo, Saint-Martin, Santiago de Chile, Sao Paulo ve Rio de Janeiro.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here