Airbus Yolcuları Kargo Bölümünde Yatıracak!

0
65

Manzaralı  bir oda olmasada, boyun ağrılarınızı önlemeye yardımcı olabilir. Airbus SE uçaklarında uçan yolcular, düzgün bir şekerleme için kargo ambarına inebilirler.

Avrupalı jet üreticisi, alt bölümdeki kargo alanlarına sığacak şekilde yatak tasarımı ve üretiminde, koltuk üreticisi Zodiac Aerospace ile çalışıyor. Salı günü Hamburg’daki bir konferansta, 2020’den itibaren Airbus A330 geniş gövdeli uçaklarda bu hizmetin sunulacağı konuşuldu.

Uçaklarda özel olarak tasarlanan uyku alanları fikri geçtiğimiz ay Qantas Airways İcra Kurulu Başkanı Alan Joyce tarafından hava yolunun uzun mesafeli uçuşlarında, yolcularına daha fazla seçenek sunmak için tasarladıklarını belirtti. Qantas, Avustralya’dan ABD’ye ve Avrupa’ya, yolcuların uçuşta 17 saat harcadığını, havayolu şirketinin kargo ambarında yatak kullanılarak  yeni bir uçuş sınıfı  oluşturabileceğini söyledi.

Airbus’ın planına göre, uyku alanı, uçağın  rutin uçuş dönüşü sırasında hızlıca değiştirilebilecek modüllerle kurulacak. Geçmişte bu alanlar kabin ekibi dinlenme alanları ve ibadet alanları olarak tasarlanmıştı.

Üreticilere göre havayolları eski uçakları yeni modüller ile güçlendirebilir veya üretim hattından çıkacak uçaklara yerleştirebilir. Airbus ayrıca A350 uçağında da benzer uyuma bölmeleri sunma olasılığını araştırıyor.

İçerik:www.skift.com