AIRBUS ASYA EĞİTİM MERKEZİNİN YAPIMINA BASLANDI

0
86
AATC bünyesinde, dört tanesi yepyeni A350 XWB olmak üzere, sekiz tam uçus simülatörü bulunacaktır
Singapur’da yapımına baslanan yeni tesisin bir sanatçı tarafından tasviri
Singapur’da yapımına baslanan yeni tesisin bir sanatçı tarafından tasviri

Temel çalısmalarının tamamlanmasının ardından yeni Airbus Asya Eğitim Merkezinin (AATC) yapımına baslandı. 2016 yılının ilk çeyreğinde açılacak olan bu yeni tesiste, üretimi yapılmakta olan tüm Airbus modelleri için eğitim kursları verilecektir. AATC, Singapur Cumhuriyeti’nde kurulmus Airbus (%55) ve Singapur Havayolları (SIA) (%45) ortak tesebbüsüdür.

Seletar Havacılık Park’ında 9.250 m2 alana kurulmus olan bu modern tesis; Toulouse, Miami ve Pekin’dekilerle birlikte Airbus’ın küresel ağındaki dördüncü Airbus uçus eğitim merkezi olacaktır. Tamamen kullanıma hazır hale geldikten sonra Singapur’daki merkezde; dört A350 XWB, bir A380, bir A330 ve iki A320 olmak üzere sekiz adet uçus simülatörü olacaktır. Bununla birlikte merkezde, her yıl 10,000’den fazla pilot adayına kurs imkânı sağlama kapasitesi olan genis çaplı eğitim okulu da bulunacaktır.

AATC, yeni merkez açılana kadar, Singapur Changi Havalimanı’nın yanında bulunan SIA Eğitim Merkezindeki geçici tesislerde, bir A380 ve iki A330 olmak üzere toplam üç adet simülatörle kurs imkânı sağlamaktadır. AATC eğitmenleri öncelikli olarak Airbus ve Singapur Havayolları bünyesinden seçilmistir ve önümüzdeki aylarda baska eğitmenler de ise alınacaktır. Merkez, toplamda 50 eğitmen ve 25 destek ekibine istihdam sağlamayı öngörmektedir.
Singapur Airlines Uçus İsletme Baskan Yardımcısı Sayın Kaptan Gerard Yeap; “AATC, hem Singapur Havayolları hem de Airbus için tam anlamıyla çift taraflı kazancın olduğu bir ortaklıktır. Asya-Pasifik bölgesi için yapılan uçak yolculuğu talep beklentilerinin güçlü bir  sekilde büyümeye devam etmesi durumunda AATC, hem endüstri eğitim gereksinimlerine ayak uyduracak bir mükemmellik merkezi olacak hem de en önemli transfer merkezi konumunda olan Singapur’u güçlendirecektir” dedi.

Airbus Müsteri Hizmetleri Baskanı Sayın Didier Lux; “Singapur’un küresel uçus eğitim merkezi ağımıza dâhil olmasından dolayı çok heyecanlıyız. Bu modern tesis sayesindehizmetlerimizi hızlı büyüyen Asya-Pasifik bölgesindeki müsteri ve isletmecilere daha yakından sunma sansını elde edeceğiz. Bölgenin önde gelen transfer merkezinde yapılacak olan bu birinci sınıf tesisin gelistirilmesi için ortağımız olan Singapur Havayolları ile çalısmayı sabırsızlıkla bekliyoruz” demistir.

Toulouse, Miami ve Pekin’de bulunan uçus ekibi eğitim merkezlerinin yanı sıra Airbus’ın Hamburg ve Bangalore’da mühendislik ve bakım eğitim merkezleri bulunmaktadır. Sirket aynı zamanda kendi tesislerinde Airbus eğitim kursları vermesi için üçüncü taraf hizmet sağlayıcıları ile anlasmalar yapmıstır.
AATC, Asya Pasifik bölgesinde bulunan havayolu sirketlerinden gelen pilot adaylarını memnuniyetle karsılayacaktır. AATC bünyesinde verilecek olan kursların tamamı, üreticinin Toulouse, Miami ve Pekin’de bulunan uçus eğitim merkezlerinde verilen kursların aynısıdır.

AATC bünyesinde, dört tanesi yepyeni A350 XWB olmak üzere, sekiz tam uçus simülatörü bulunacaktır
AATC bünyesinde, dört tanesi yepyeni A350 XWB olmak üzere, sekiz tam uçus simülatörü bulunacaktır

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here