Airbus A400M, COVID-19 virüsü ile mücadele çabalarını desteklemek için İspanya’ya maske taşıyor

0
131

Getafe, 24 Mart 2020  Bir Airbus A400M nakliye uçağı, İspanyol sağlık hizmetlerinde kritik öneme sahip maske ihtiyacını gidermek amacı ile Toulouse ve Madrid arasında bir hava köprüsü kurdu.

Airbus tarafından işletilen MSN56 numaralı uçak, 23 Mart 2020’de 18.07 yerel saati ile Airbus’ın Toulouse merkezinden havalandı. Uçağın 19.05’te Getafe Hava Üssü’ne (Madrid) inişinin ardından maskeler, İspanya Savunma Bakanlığı’na teslim edildi.

Teslim edilen kargo, hafta sonu boyunca Çin’in Tianjin kentinden Avrupa’ya bir Airbus A330-800 uçağı ile taşınan yaklaşık 2 milyon maskenin bir bölümüdür.

COVID-19 virüsü ile mücadele çabalarını desteklemek için kurulan bu hava köprüsü, İspanyol sağlık hizmetlerine kaydadeğer ölçüde maske tedariği sağlayacaktır. Bu, Avrupa genelinde hastanelere ve kamu hizmetlerine binlerce maske ulaştırmak için son günlerde Airbus tarafından yapılan yardımların bir uzantısıdır. Şirket, önümüzdeki günlerde de ulusal makamlarla koordineli olarak planlanan ek uçuşlarla destek vermeye devam edecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here