AIR ASTANA VE CATHAY PASIFIC CODESHARE ANLASMASI

0
64

Cathay Pacific ve Air Astana, Hong Kong, Kazakistan ve dünyayı bir araya getiriyor

 

Yeni codeshare ortaklığı, Hong Kong ve Almatı üzerinden her iki havayolunun müşterilerine daha fazla seçenek ve kesintisiz bağlantılar sunacak.

Cathay Pacific ve Air Astana bugün, havayollarının Hong Kong ve Almatı merkezlerinden Kazakistan’a veya Kazakistan’dan seyahat edecek Cathay Pacific müşterileri ve Asya ve Avustralya’daki destinasyonlara seyahat edecek Air Astana müşterileri için seyahat seçeneklerini artıracak bir anlaşma yaptıklarını duyurdu.

15 Mart 2018’den itibaren Cathay Pacific, “CX” kodu Air Astana’nın Hong Kong ile Orta Asya’nın finansal ve kültürel kalbi olan Almatı arasındaki direk uçuşlarda ve ayrıca Almatı ve Kazakistan’ın başkenti Astana arasındaki bağlantılı hizmetlerinde yer alacak..

Air Astana, şu anda Hong Kong’tan Almatı’ya haftada iki kez salı ve cuma günleri uçuş gerçekleştiriyor, ancak 25 Mart’tan itibaren pazartesi günleri üçüncü bir servis ekleyerek frekansı artıracak.

Cathay Pacific aynı zamanda Air Astana’nın haftada 5 sefer düzenlediği Bangkok*-Almatı (25 Mart’dan itibaren günlük uçuş) ve haftada 4 sefer düzenlediği Seul- Almatı seferlerini codeshare olarak gerçekleştirmesi ile Hong Kong Kazakistan arasında seyahat eden müşterilerine ek opsiyon sunmuş olacak.

Air Astana, “KC” kodunu, Hong Kong ve Sydney, Melbourne, Perth ve Singapur arasında faaliyet gösteren seçilmiş Cathay Pacific hizmetlerinde kullanacak.

Cathay Pacific Ticari ve Kargo Direktörü Ronald Lam, havayolu şirketinin yeni varış noktalarını büyülemek için uygun bağlantılar kurma konusundaki kararlılığının altını çizerek, codeshare ortaklığını memnuniyetle karşıladı.

‘’Air Astana’ya katılmaktan ve müşterilerimize Orta Asya’nın en büyüleyici ülkelerinden biriyle bağlantı imkanı sunmaktan memnunuz. Belt and Road Initiative’deki ayrıcalıklı rolü ile büyüyecek olan canlı ekonomisi ve güzel doğa manzaraları ile Kazakistan’ın hem iş hem de eğlence yolcuları için birçok ilgi çekici yeri var “dedi.

Air Astana Pazarlama ve Satış Başkan Yardımcısı Richard Ledger, “Dünya çapındaki mükemmel bağlantılarıyla, Cathay Pacific, Hong Kong üzerinden Asya ve Avustralya genelindeki erişimimizi genişletmek için ideal partnerimiz. Havayolu şirketleri, birlikte, sürekli olarak en yüksek müşteri hizmetleri standartlarını sağlayan ödüllü bir üne sahiptir

Kazakistan ile dinamik Hong Kong arasındaki ekonomik ilişkinin yanı sıra, yolcularımıza daha fazla fayda sağlayacak geniş kapsamlı codeshare anlaşması ile işbirliğini güçlendirmekten büyük heyecan duyuyoruz “dedi.

Yeni codehare uçuşlarının biletleri şu an www.cathaypacific.com ve www.airastana.com adresinden satışa sunulmaktadır.

 

Air Astana Hakkında

Kazakistan’ın ulusal havayolu şirketi Air Astana, Astana ve Almatı’daki merkezlerden 60’dan fazla yurtiçi ve yurtdışı güzergahına uçuş gerçekleştiriyor. Şirket, 2001 yılı sonlarında kurulmuş ve 15 Mayıs 2002’de faaliyete geçmiştir. Air Astana filosu A320neo & A321neo ve Embraer 190, Boeing 767, 757, A320 ailesi uçaklarından oluşmaktadır. Air Astana, Rusya, Bağımsız Devletler Topluluğu (BDT) ve Doğu Avrupa’da Skytrax tarafından 2012’de düzenlenenen World Airline Awards’da prestijli 4 yıldız derecesi alan ilk havayolu şirketi oldu ve aynı zamanda aynı yıl ‘Orta Asya ve Hindistan’ın ‘ En İyi Havayolu seçildi. Her iki başarı 2013, 2014, 2015, 2016 ve 2017 yıllarında tekrarlandı.

 

Cathay Pacific Hakkında

Hong Kong merkezli Cathay Pacific Group, 200 uçağa yakın bir filo kullanarak Asya, Kuzey Amerika, Avustralya, Avrupa ve Afrika’da 200’ün üzerindeki varış noktasına tarifeli yolcu ve yük hizmetleri sunuyor. Cathay Pacific, Swire grubunun bir üyesidir ve Hong Kong Borsasında işlem gören halka açık bir şirkettir. Cathay Pacific, oneworld küresel ittifakının kurucu üyesidir ve onun tamamen bağlı olduğu yan kuruluşu Cathay Dragon, üye bir üyedir.