GÜNCEL SON HABERLER

Air Astana, ilk Airbus A321neo’yu teslim aldı

Air Astana, ilk Airbus A321neo’yu teslim aldı

 

Ödüllü Kazak bayrak taşıyıcısı Air Astana, Hamburg’daki Airbus tesislerinden ilk A321neo’yu teslim aldı. Uçağın operasyonel kiralaması Aercap’dan sağlanan anlaşma, 2018’de iki adet daha A321neo ve bir adet A320neo uçağın teslimatınıda içermektedir.

Air Astana A321neo, kişisel IFE sistemleri ile donatılmış 28 Business Class ve 151 Economy sınıfı koltuktan oluşmaktadır. A321neo, en son nesil Pratt & Whitney motorlarıyla güçlendirilmiş olup, aerodinamik gelişmelerle birlikte sınıfının en sessiz hava aracı haline getirilmiş ve yakıt tüketimini önceki modele göre% 15 daha düşük bir seviyeye indirmiştir. Kabin daha büyük kapasiteli koltuk üstü dolaplarına ve LED teknolojisi ile yeni bir mood-light aydınlatma sistemine sahiptir.

Uçak Air Astana’nın iç hat ve bölgesel güzergah ağında işletilecek.

Air Astana’nın filosunda şu anda 13 A320 ve 2016 yılında teslim alınan bir A320neo yer almaktadır . Taşıyıcı, A320neo uçaklarının filosunu 2020’ye kadar 17’ye çıkarmayı planlıyor.

Zeynep Kali
İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı mezunu. 15 Yıl Havacılık sektöründe çalıştı. Uçakları,yolcuları ve yolculukları çok sever. Farklı insanlar tanımak,tanımadığı şehirlerin sokaklarında dolaşmak en hoşlandığı şeydir. Bir kız çocuğu annesidir. Sitemizin Yazı İşleri Müdürüdür

Similar Articles

Comments

SOSYAL MEDYA

POPULER HABERLER