Air Arabia THY Teknik ile anlaştı

0
128

Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. ve Air Arabia arasında Uçak Komponentleri Bakım ve Yedek Hizmetleri alımına yönelik 5 yıl süreli anlaşma imzalandı.

İmza töreninde Air Arabia Group CEO’su, Adel Abdulla Ali,  Air Arabia olarak Türk Hava Yolları Teknik A.Ş.’nin hizmet kalitesine duydukları güvene ve bölgenin lider bakım onarım şirketi Türk Hava Yolları Teknik A.Ş.’den alacakları geniş kapsamlı uçak komponentleri bakım hizmetinin Air Arabia açısından önemine değindi.

Adel Abdulla “Kaliteli hizmet anlayışı ve zamanında kalkış oranlarındaki başarısı ile tanınan şirketimizin teknik operasyonlarına Türk Hava Yolları Teknik A.Ş.’den alınacak hizmetler büyük katkı sağlayacaktır.” şeklinde görüş bildirdi.

Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. Genel Müdür Vekili Fazıl Çiftci ise Air Arabia’nın Türk Hava Yolları Teknik A.Ş.’ni seçmesinden ötürü memnuniyet duyduğunu ifade etti.

Çiftçi, ayrıca şunları sözlerine ekledi: “Bu anlaşma 2014’te gerçekleştirdiğimiz en önemli atılımlardan biri oldu. Bu uzun dönemli anlaşma ile uçak komponentleri bakım ve yedek hizmetlerinde Ortadoğu’yu da hizmet sahamız içerisine almış olduk. Ayrıca, bu son anlaşma ile uzun dönemli anlaşmalar dâhilinde hizmet sunduğumuz uçakların sayısı 500’ün üzerine çıkmış oldu.”

Yakın zamanda Savunma Sanayii Müsteşarı olarak atanan Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. eski Genel Müdürü Prof. Dr. İsmail Demir ise imzalanan anlaşma çerçevesinde Air Arabia ile uzun dönemli bir işbirliğinin kurulmuş olmasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Prof. Dr. Demir ayrıca, “Air Arabia’nın Türk Hava Yolları Teknik A.Ş.’nin sunmuş olduğu uçak komponenti bakım ve yedek hizmetlerini tercih etmesi bizim için önemli bir adım olmuştur. Türk Hava Yolları Teknik A.Ş.’nin kurulmasından bu yana dünyanın önde gelen bakım onarım kuruluşlarından biri olmasına büyük önem verdik ve her geçen sene üzerine önemli başarılar ekleyerek bugünlere getirdik. Bu anlaşma, geçmişten bu yana sürekli gelişmeye verilen önceliğin en değerli ödüllerinden biri olmuştur.” dedi.

 

air arabia2

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here