AHL ‘ DE ESKİ BİR TANIDIK

2
165

cathay pacific_kenan

Cathay Pacific Havayolları’nın Milano’dan Hong Kong’a gitmek üzere havalanan uçağı motor arızası nedeniyle Atatürk Havalimanı’na için iniş yapmak zorunda kaldı.
Edinilen bilgiye göre, Merkezi Hong Kong’ta olan havayolu şirketi Cathay Pacific Havayolları’na ait Milano- Hong Kong seferini yapan CX234 sefer sayılı B-KPX tescilli Boeing 777-300ER tipi yolcu uçağında Türk Hava sahasında motor arızası meydana geldi. Arıza nedeniyle uçağın kaptan pilotu Hava Trafik Merkeziyle görüşerek Ordu – Giresun açıklarında Karadeniz üzerinden Atatürk Havalimanına dönerek iniş istedi. Uçağın inişi sırasında itfaiye ve ambulans ekipleri apronda hazır bekletilirken, uçak sorunsuz bir şekilde inişini gerçekleştirdi. Yolcular uçakta bekliyor. Yolcular uçakta beklerken uçak kontrole alındı. Uçak şu an da S4 nolu park pozisyonunda. Kontrollerin ardından uçuşun 22:10 gibi gerçekleşmesi planlandı ama Uçak hala park pozisyonunda ve her an yolcular indirilebilir. Teknik arıza uzun sürebilir dendi.

Yerhizmetlerini Havaş‘ın verdiği Cathay Pacific eskiden İstanbul Atatürk Havalimanına tarifeli seferler düzenlerdi ve maalesef 2001 yılında bu tarifeli seferlerini sonlandırmıştı.