Afrika’nın Gururu İstanbul Uçuşlarına Başladı

0
135

Etiyopya Havayolları, İstanbul seferlerine başladı

Etiyopya’nın başkenti Addis Ababa ile İstanbul arasındaki tarifeli seferlerin haftada üç kez karşılıklı yapılacak, daha sonra da günlük uçuşlara geçilecek.

Ethiopian Airlines , IST-ADD hattında yolcu uçuşlarına başlayacaklarını , gerçekleştirdikleri basın toplantısıyla duyurdu. Ethiopian Havayolları 3,5 ve 7 günler , IST-ADD hattında B737 tipi yolcu uçakları ile servis sağlayacak .B777 Kargo uçağı ile , 7Nisan itibariyle ISL-ADD olarak ,her pazar ,uçuşlarına devam edecek.

Türkiye saati ile 23:22 de Addis Ababa (ADD) ‘den havalanan Boeing 737-800 tipi uçak ET720 sefer sayısı ile İstanbul seferini gerçekleştirdi. Sabah 04:30 civarında Atatürk Havalimanı’na iniş yapan Etiyopya Havayollarına ait uçağı su selamı ile karşılandı.

İlk seferin ardından İstanbul’da konuşan Etiyopya Havayolları Genel Müdür Yardımcısı Busera Awel, 10 Mart’ta Addis Ababa’dan Nairobi’ye gitmek için havalandıktan kısa süre sonra Boeing 737 Max 8 tipi yolcu uçağının düşmesi  sonucu meydana gelen kazaya ilişkin bir soru üzerine açıklama yaptı. Awel, “Şu anda 380’nin üstünde ‘Boeing Max’ uçağı uçmuyor. Uçuşları durdurulmuş durumda. Bunun hakkında çok daha fazla yorum yapmak istemiyoruz. Süren bir soruşturma var, bunun sonucunu bekleyeceğiz” dedi.

İlk uçuşun ardından Etiyopya Havayolları paydaşlarına ve ülke temsilcilerine davet verdi. Yerel müzik ve dans gösterisinin yanısıra çekiliş yapıldı.

Geceye katılanlar keyifli vakit geçirirken Etiyopya Havayolları göz doldurdu.

Görüntünün olası içeriği: 6 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar ve düğünGörüntünün olası içeriği: 12 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar, düğün ve iç mekanGörüntünün olası içeriği: 2 kişi, gülümseyen insanlarGörüntünün olası içeriği: 12 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlarGörüntünün olası içeriği: 11 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar ve takım elbiseGörüntünün olası içeriği: 1 kişi, yazıGörüntünün olası içeriği: 1 kişi, gülümsüyor, yazıGörüntünün olası içeriği: 5 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar ve yazıGörüntünün olası içeriği: 10 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here