GÜNCEL SON HABERLER

Aeroflot, Sheremetyevo’nun En Yeni Terminalinde

Aeroflot, Sheremetyevo Uluslararası Havalimanı’ndaki En Yeni Terminal olan C terminali’nden Uluslararası Uçuşlara Başladı

Aeroflot, uluslararası uçuşlarınının tamamını Sheremetyevo Uluslararası Havalimanı‘ndaki Terminal C’den gerçekleştirmeye başladı.
Aeroflot’un yeni terminalden uçuşlara başlama kararı, birçok ülkeye uçuşların başlamasıyla oluşan yolcu artışı nedeniyle alındı.

Açılış töreni Rusya Ulaştırma Bakanı Vsevolod Saveliev, PJSC Aeroflot Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Mikhail Poluboyarinov, JSC Yönetim Kurulu Başkanı Alexander Ponomarenko ve JSC Genel Müdürü Mikhail Vasilenko’nun katılımıyla gerçekleştirildi.

Rusya Ulaştırma Bakanı V. Saveliev, İstanbul’a gerçekleşen SU2134 sefer sayılı uçuş için yolcu check-in’ini resmi olarak açtı ve C Terminali’ndeki operasyonların yeniden başlamasının tüm taşımacılık sektörü için önemine dikkat çekti.

Başarıyla uyguladığınız altyapı tesislerinin açılışı için Sheremetyevo’ya gelmek artık hoş bir gelenek haline geldi” dedi. “Tam altı ay önce üçüncü pistin açılışına katıldık ve bugün havalimanı yılda 110 milyon yolcu kabul edebiliyor. Bugün modern C Terminali’nden uluslararası uçuşlara devam ediyoruz. Büyük ölçekli projeler ve Avrupa, Amerika ve Asya’daki küresel havalimanları ile rekabet ediyor.”dedi.

İçerik:yahoo.com

Aeroflot

Zeynep Kali
İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı mezunu. 15 Yıl Havacılık sektöründe çalıştı. Uçakları,yolcuları ve yolculukları çok sever. Farklı insanlar tanımak,tanımadığı şehirlerin sokaklarında dolaşmak en hoşlandığı şeydir. Bir kız çocuğu annesidir. Sitemizin Yazı İşleri Müdürüdür

Similar Articles

Comments

SOSYAL MEDYA

POPULER HABERLER