Adnan Menderes Havalimanında Örnek Uygulama

0
263
adnan menderesAdnan Menderes Havalimanı İç Hatlar Terminali’nde 1 Temmuz’dan itibaren ilk güvenlik kontrol noktaları kaldırılacak.
İzmir Valiliği‘nden yapılan açıklamaya göre TAV’ın işlettiği, Türkiye’nin en büyük iç hatlar terminali Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar Terminali’nde ilk giriş güvenlik kontrol noktaları 1 Temmuz’dan itibaren kaldırılacak. Uygulamanın diğer havalimanlarına örnek olacağı belirtilen açıklamada şu bilgiler verildi,

“Modern hatları, iç bahçe ve havuzları ile hem fonksiyonel hem de estetik açıdan Türkiye’nin en büyük iç hatlar terminali olan Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar Terminalinde, terminal giriş ilk güvenlik kontrol noktalarının kaldırılmasıyla yolcu ve yolcu yakınlarına daha güvenli bir ortamda daha modern hizmet sunumu hedeflenecektir. 2014 yılında 11 milyon yolcuya ev sahipliği yapan Adnan Menderes Havalimanından, (7) havayolu ile yurt içi 20 noktaya, 58 havayolu ile 28 ülkede yurtdışı 75 noktaya sefer düzenlenmektedir. Ülkemizde ilk defa Adnan Menderes Havalimanı iç hatlar terminalinde pilot olarak uygulanacak yeni güvenlik uygulamaları ile yolcular tek bir kontrol noktasında aranacak.”

Yeni uygulama ile yolcular uçağa binmeden iki kez güvenlik güvenlik noktasından geçmek zorunda kalmayacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here