Adnan Menderes Havalimanında ceset bulundu

0
179

Adnan Menderes Havalimanında ceset bulundu

İzmir Adnan Menderes Havalimanı pistinin kenarında Arap uyruklu 40 yaşlarında bir erkek cesedi bulundu.
Adnan Menderes Havalimanı pistinde sabah uçuşları öncesinde rutin yapılan kontrol amaçlı pist devriyesinde görevliler pistin kenarında bir erkek cesedi buldu. Emniyet Müdürlüğü Havalimanı Şube Müdürlüğü ekipleri inceleme başlattı. Ölen kişinin 40 yaşlarında olduğu saptanırken, üzerinden kimliğini belirten bir belge çıkmadı. Ölen kişinin giysilerinden Arap, Ortadoğu uyruklu olabileceği değerlendirmesi yapıldı. Yetkililer olayın nasıl olduğunu çözmek için havalimanı güvenlik kameralarını incelemeye alırken, gece iniş yapan uçak seferlerini ve kalkış noktalarını da listeledi.
Uzmanlar ölen kişinin bir uçağın iniş takımları boşluğuna kalkıştan önce saklanıp, uçak inerken de düşmüş olabileceğini belirtti. Yetkililer İzmir’den kalkan bir uçağa da aynı şekilde binmiş olabileceği ihtimalinin de gözardı edilemeyeceğini bunun otopsi sonunda ortaya çıkabileceğini belirtti.
Öteyandan dün akşam İsrail’in Tel Aviv kentindeki Ben Gurion Havaalanı’na inen Hava Kuvvetleri Komutanlığı’na ait ambulans uçağa dönüştürülmüş C – 130 tipi uçak, Gazze’deki Erez sınır kapısından geçirilen 7’si çocuk 4’ü kadın olmak üzere 21 Filistinli yaralıyı teslim alıp saat 22.00 sıralarında Adnan Menderes Havalimanı’na getirmişti. Yetkililer İsrail havalanlarının çok sıkı korunduğunu, askeri uçağa böyle bir binişin mümkün olamayacağını söyledi, ancak bu uçuş da mercek altına alındı.
Öte yandan 8 bin ila 11 bin metre irtifada uçuş yapan uçaklarda dış ortam ısısının -57 dereceye düşmesi ve çok düşük oksijen-hava basıncı oranı nedeniyle böyle bir yolculuk özel koruma önlemi olmadığında 30 saniye ile 2 dakika arasıda ölümle sonuçlanıyor. Ancak çok nadir olmakla birlikte iniş takımları arasında yolculuk yapıp sağ kurtulanlar da var.
www.ulasimonline.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here