Adnan Menderes Havalimanı Ramazan Etkinlikleri

0
102

adnan menderes

Adnan Menderes Havalimanı, Ramazan’da sergi ve müzik etkinliklerine ev sahipliği yapıyor

 

TAV Havalimanları’nın işlettiği İzmir Adnan Menderes Havalimanı, Ramazan ayı boyunca sanatçı İknur Güçlü’nün “Tezhip ve Minyatür Sanatı Sergisi”ni ağırlıyor ve  Alaçatı Tasavvuf Topluluğu ile yolculara fasıl dinletisi düzenliyor.

 

TAV Havalimanları tarafından işletilen İzmir Adnan Menderes Havalimanı, Ramazan ayında yolcular için sergi ve fasıl dinletisi etkinlikleri düzenliyor. Havalimanı iç hatlar terminali gidiş katında bulunan kültür-sanat platformu TAV Galeri, tezhip ve minyatür sanatçısı İlknur Güçlü’nün sergisine ev sahipliği yapıyor. Sanatçının 58 eserinin yer aldığı sergi, yolcuların büyük beğenisini kazandı. Bununla birlikte, Ramazan ayı boyunca her Salı ve Perşembe günü Ege Üniversitesi öğretim görevlilerinin oluşturduğu Alaçatı Tasavvuf Topluluğu tarafından fasıl dinletisi düzenleniyor.

 

TAV Ege Genel Müdürü Erkan Balcı “Adnan Menderes Havalimanı’nda, Ramazan ayına özgü etkinliklerle yolcularımızın keyifli vakit geçirmesini amaçlıyoruz. İzmirli tezhip ve minyatür sanatçısı İlknur Güçlü’nün birbirinden değerli eserlerini kültür-sanat platformumuz TAV Galeri’de yolcularla buluşturduk. Ayrıca, yolcularımıza Ege Üniversitesi’nden Alaçatı Tasavvuf Topluluğu ile fasıl dinletisi sunuyoruz. Her iki etkinliğe, yolcuların ilgi göstermesinden mutluluk duyuyoruz,” şeklinde konuştu.

 

İlknur Güçlü’nün “Minyatür ve Tezhip Sanatı Sergisi”, 20 Temmuz 2015 tarihine kadar, TAV Galeri sergi alanında yolcuların ziyaretine açık olacak. Alaçatı Tasavvuf Topluluğu ise, iç hatlar ve dış hatlar terminallerinde Ramazan ayı sonuna kadar her Salı ve Perşembe günü 11:00-18:00 saatleri arasında fasıl dinletisi düzenleyecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here