Latest Posts

ABD havayolları 700’den fazla kişiyi yasakladı

Ticari bir uçuşta maske takma zorunluluğunu göz ardı ederseniz, ülkenin en büyük havayollarının uçması yasaklanmış 700’den fazla yolcu listesine katılabilirsiniz.

Delta Air Lines, maske politikasını ihlal ettiği için 270 yolcuyu “uçuş yasağı” listesi ekleyerek tüm taşıyıcılara liderlik ediyor. Onu 150 ile United Airlines; Spirit Havayolları 128; Frontier Havayolları 106; Alaska Havayolları 78; ve Hawaiian Airlines altı yolcu ile takip ediyor.

Havayolu temsilcileri, taşıyıcıların yolcuların isimlerini birbirleriyle paylaşmadığını, bu da bir havayolundan yasaklanan bir yolcunun diğerleriyle uçmaya devam edebileceğini söyledi.

American Airlines ve Southwest Airlines, yüz kapatma kuralını ihlal ettikleri için kaç yolcuyu yasakladıklarını açıklamayı reddetti.

American Airlines sözcüsü Curtis Blessing, “Müşterilerimizin bizimle seyahat etmeyi seçtiklerinde politikalarımıza uymalarını bekliyoruz ve durum böyle olmadığında önlem alıyoruz” dedi.

Seattle merkezli Alaska Havayolları, uyguladığı yasaklara ek olarak, maske politikasını görmezden gelen 92 yolcunun uyarıldığını yayınladı.

ABD’deki tüm büyük taşıyıcılar, 2 yaşından büyük yolcuların içme, yemek yeme veya ilaç alma haricinde uçuşlar sırasında yüzlerini örtmelerini şart koşuyor.

Havayolları, maske uygulamasını ihlal edenlere para cezası veremez, çünkü Ulaştırma Bakanlığı ve Sağlık ve İnsan Hizmetleri Departmanı dahil federal düzenleyiciler, havayolu işçilerinin, milletvekillerinin ve diğerlerinin federal bir maske yetkisi benimseme taleplerini geri çevirdi.

19 havayolunda yaklaşık 50.000 uçuş görevlisini temsil eden Uçuş Görevlileri Derneği-CWA başkanı Sara Nelson, havayolu şirketlerinin maske kuralını görmezden gelen yolcuları yasaklamasından memnun olduğunu söyledi, ancak uçuş görevlilerinin defalarca federal yetki çağrısı yaptığını belirtti.”Uçuş görevlileri de federal bir yetki istiyor,” dedi. “Tıpkı bir uçakta sigara içen herkesin federal suçlamalar ve para cezaları ile karşı karşıya kalması gibi, insanlar da maske takmayı reddederek başkalarının sağlığını riske atmanın ciddi sonuçlarını anlamalı.”

inside 2601081 640 2

Latest Posts

POPULER