GÜNCEL SON HABERLER

81.YILDÖNÜMÜ MESAJI

GENEL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN ORHAN BİRDAL`IN 81.YILDÖNÜMÜ MESAJI

 

Emek, alın teri ve fedakârlıklarıyla Devlet Hava Meydanları İşletmesini dünden bugüne taşıyan çok sevgili mesai arkadaşlarım; Manisa’nın Soma İlçesinde 301 vatandaşımızın şehadetiyle sonuçlanan elim kaza nedeniyle 81. Kuruluş Yıldönümü kutlamalarını iptal etmiş bulunuyoruz. Şehitlerimize rahmet, yakınlarına sabır diliyorum.
81 yıl önce sadece 2 havalimanı ile çıktığımız “istikbali göklerde arama” ideali, bugün önemli bir noktaya ulaştı. DHMİ, küresel bir kuruluş; Türkiye, dünyanın en önemli havacılık merkezi oldu.
Kurulduğu günden itibaren zirveye istikrarlı yürüyüşünü sürdüren DHMİ, Kurulduğu günden itibaren zirveye istikrarlı yürüyüşünü sürdüren Kuruluşumuz, özellikle son on bir yılda bundan önceki 70-80 yıla bedel hizmetleri sığdırmayı başardı. Bu altın dönem, her DHMİ’linin göğsünü kabartacak büyük bir gelişim ve dönüşüm sürecidir. Hizmet, yatırım, verimlilik, karlılık ve atılım devridir.

 

DHMİ’nin son on bir yılı, her DHMİ mensubunun göğsünü kabartan büyük bir gelişim ve dönüşüm dönemidir. Hizmet, yatırım, verimlilik, karlılık ve atılım devridir.

 

Bu muazzam başarılara tanıklık eden rakamları sizler daha iyi biliyorsunuz; çünkü iftihar ettiğimiz istatistikler sizin alın terinizin, emeğinizin rakamlara dönüşen öyküsüdür.

 

Ben sadece şu kadarını belirtmekle yetineceğim; 
Türkiye genelinde iç hat yolcu trafiğinin toplam trafik içindeki payı, 2003’deki % 26,6 düzeyinden, 2013’de % 51 düzeyine çıktı.
Son 11 yılda dış hat yolcu trafiği, her yıl ortalama olarak %11,2 ve toplamda 2,9 kat artış gösterdi.
Son 11 yılda toplam yolcu trafiğinde ortalama; % 16, toplam uçak trafiğinde (üstgeçiş dâhil) % 11,02 artış oldu.

 

Son 11 yılda ülkemize gelen yabancıların ilk karşılaştıkları yer olan terminal binaları ile tüm havalimanlarımızın çehresi değişti, havalimanı altyapıları; uluslararası standartların üzerine çıkartıldı.

 

Havalimanlarımızın Avrupa’da ve dünyada sürekli olarak üst sıralara tırmanışı devam ediyor; başarılarımız prestijli küresel ödüllerle taçlanıyor…

 

Bu duygularla;

 

Öncelikle, Kuruluşundan bu yana DHMİ’nin bu günlere gelmesinde emeği ve hizmeti geçen tüm yönetici ve çalışanlarımıza;onların meşakkatli çalışma koşullarına sabırla tahammül eden eş ve çocuklarına teşekkür ediyorum. 81. Yıldönümlerini kutluyorum.

 

Ömürlerini, gençliklerini seve seve kurumlarına armağan ederek DHMİ’yi zirveye taşıyan muhterem emeklilerimize sağlıklı uzun ömürler diliyorum. Ebediyete intikal edenlerin mekânı cennet olsun.
Ortak bir geçmişe sahip olduğumuz ve geleceğe omuz omuza yürüyeceğimiz kardeş kuruluşlarımız SHGM, AYGM ve bugün bizimle birlikte 81. Yaşını kutlayan Türk Hava Yollarının da sevinçlerini paylaşıyorum, başarılarının devamını diliyorum.
Sevgili mesai arkadaşlarım,
81 yıllık şanlı geçmişe büyük eserler sığdırdık.
Çok çalıştık, çok ürettik; seksen bir yılda zirveye yerleştik.
Geleceğe yolculuğumuz devam edecek.
Eserlerle, büyük işlerle, projelerle dolu…
Daha nice yıllara…

Similar Articles

Comments

SOSYAL MEDYA

POPULER HABERLER