Latest Posts

31 Mayıs Dünya Kabin Memurları Günü etkinlikleri

86 / 100

31 Mayıs Dünya Kabin Memurları Günü etkinlikleri

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat, 31 Mayıs Dünya Kabin Memurları Günü etkinliklerine katıldı.

Türkiye’nin en değerli markası Türk Hava Yolları’nın Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat, 31 Mayıs Dünya Kabin Memurları Günü etkinlikleri kapsamında kabin ekipleri ile bir araya geldi. Türk Hava Yolları Ekip Terminali’ndeki etkinliğe Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi, Genel Müdür Yardımcısı (Uçuş İşletme) Mehmet Kadaifçiler ve Kabin Hizmetleri Başkanı Özlem Öncel de katıldı.

Dünya Kabin Memurları Günü

Ekip terminalinde günün anlam ve önemine ilişkin çeşitli etkinlikler düzenlendi. Kabin ekiplerinden oluşan orkestra, gün boyunca eğlenceli melodiler eşliğinde sergilediği müzik dinletisi ile uçuş görevleri öncesinde uçuş ve kabin ekiplerine keyifli anlar yaşattı.

            Etkinlikte, Dünya Kabin Memurları Günü’ne özel bir konuşma yapan Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat, ‘’Gökyüzünün gülen yüzleri, siz değerli arkadaşlarımızın Dünya Kabin Memurları Günü’nü kutluyorum. Zor günlerde şirketimiz için sergilediğiniz çaba ve misafirlerimizi ağırlarken gösterdiğiniz tebessüm için teşekkür ediyorum. Sizler de fark ediyorsunuz, pandemi öncesinde arı gibi çalıştığımız günlere yeniden döndük hatta tarihi rekora doğru uçuyoruz.

Dünya Kabin Memurları Günü

Her biri ayrı bir enerjiyle çalışan uçuş ekiplerimize rekora uçmamızda sağlayacakları katkılardan son derece eminiz. Bugün birlikte çalıştığımız gibi gelecekte ulaşacağımız başarılı sonuçları da birlikte kutlayacağımızdan şüpheniz olmasın. Tüm uçuşlarınızda sağlık ve emniyet diliyorum, iyi ki varsınız.’’ dedi. Kabin ekipleriyle yakından ilgilenen Ahmet Bolat ve Bilal Ekşi, fotoğraf çekimi sonrası görevlerinde yüksek performans gösteren kabin ekiplerine hediyeler takdim ederek, uçuşlarına çiçeklerle uğurladı.

Dünya Kabin Memurları Günü

             31 Mayıs 1980 yılında profesyonel meslek olarak kabul edilen Kabin Memurluğu, Türkiye’de 1999 yılından bu yana her yıl 31 Mayıs’ta çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Misafirlerini ilk kez 1933 yılında, 8 kişilik kabin ekibi ile bulutların üzerine taşıyan bayrak taşıyıcı, bugün 12400 kişilik kabin ekibi ailesiyle bu özel günü kutladı.

Dünya Kabin Memurları Günü

Türk Hava Yolları Hakkında:

1933 yılında 5 uçaktan oluşan mütevazı bir filo ile kurulan Star İttifakı üyesi Türk Hava Yolları, bugün 375 (yolcu ve kargo) uçaklık filosu ile 284 uluslararası, 51 yurtiçi olmak üzere dünyada 128 ülke ve 336 noktaya uçmaktadır. Türk Hava Yolları ile ilgili daha geniş bilgiye www.turkishairlines.com web adresinden veya Facebook, Twitter, Youtube, Linkedin ve Instagram sosyal medya hesapları üzerinden ulaşılabilir.

Star İttifakı Hakkında:

Star İttifakı (Star Alliance) ağı, küresel erişim, dünya çapında tanınma ve kusursuz hizmet gibi bir müşteri değer önermesine dayanan ilk gerçek küresel havayolu ittifakı olarak 1997 yılında kurulmuştur. Kuruluşundan bu yana, İttifak (Alliance) yolculuğu boyunca müşteri deneyimini iyileştirmeye odaklanarak, en büyük ve en kapsamlı havayolu ağını sunmaktadır.

Üye havayolları; Aegean Airlines, Air Canada, Air China, Air India, Air New Zealand, ANA, Asiana Airlines, Austrian, Avianca, Brussels Airlines, Copa Airlines, Croatia Airlines, EGYPTAIR, Ethiopian Airlines, EVA Air, LOT Polish Airlines, Lufthansa, Scandinavian Airlines, Shenzhen Airlines, Singapore Airlines, South African Airways, SWISS, TAP Air Portugal, THAI, Turkish Airlines ve United’dır. Genel olarak, Star İttifakı ağı hâlihazırda 197 ülkedeki yaklaşık 1.300 havalimanına 12.000’den fazla günlük uçuş sunmaktadır. Bununla birlikte, Star İttifakı Bağlantı Ortakları (Star Airlines Connecting Partners) olan Juneyao Airlines ve THAI Smile Airways tarafından da bağlantılı uçuşlar sağlanmaktadır.

Dünya Kabin Memurları Günü

Latest Posts

POPULER