18 Aralık Türkiye gündemi

0
150

 

gunbatimi Boracay1

– Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde, Milli Güvenlik Kurulu toplantısına başkanlık edecek.

(Ankara/14.00)

– Başbakan Ahmet Davutoğlu, Çankaya Köşkü’nde, Milli Güvenlik Kurulu hazırlık toplantısına katılacak.

(Ankara/13.00)

– Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, İnsani Yardım ve Kriz Yönetiminden Sorumlu AB Komisyonu üyesi Christos Stylianides ile bakanlıkta bir araya gelecek.

– Bozkır, THY Genel Müdürü Temel Kotil, TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Taha Özhan, German Marshall Fund Ankara Direktörü Özgür Ünlühisarcıklı, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir ve beraberindeki heyeti ayrı ayrı kabul edecek.

(Ankara/10.00/14.00/14.30/15.30/16.00/16.30)

– Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, Türkiye İhracatçılar Meclisinin aralık ayı Genişletilmiş Başkanlar Kurulu Toplantısı’na katılacak.

(İstanbul/14.00)

– Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, İstanbul-İzmir Otoyolu Selçukgazi Tüneli “Işık Göründü Töreni”ne katılacak.

(Bursa/13.00)

-TBMM Genel Kurulu’nda, 2016 Yılı Merkezi Yönetim Geçici Bütçe Kanunu Tasarısı kabul edildi.

– TÜİK, 2013 yılı eğitim harcamaları istatistiklerini açıklayacak.

(Ankara/10.00)

Asgari Ücret Tespit Komisyonu‘nun üçüncü toplantısı, Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonunun  ev sahipliğinde yapılacak.

(Ankara/14.00)

-İstanbul Berberler Odası Başkanı Şükrü Akyüz, berberler için modern saç kesimi, renklendirme ve hijyen eğitimi gibi programları hayata geçireceklerini belirtti.

-İstanbul’da bugün hava yağmurlu geçecek. Hava sıcaklığının ise mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

 

İlçeler

-12 Eylül Askeri Darbesi’nden sonra açılan ve birçok ünlü isme ev sahipliği yapan Metris Cezaevi çok farklı bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. Cezaevinde kalan hükümlü ve tutukluların oluşturduğu Tasavvuf Müziği Korosu, Tasavvuf Müziği Konseri verirken, Sema Grubu da Sema Gösterisi sergiledi. Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu programda hazır bulundu.

-Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, Hz. Mevlana’yı anmak değil, anlamanın önemli olduğunu söyleyerek, “Hz. Mevlana’nın neyi temsil ettiğini bize ne söylediğini dinlemeli, anlamalı ve hayatımıza geçirmeliyiz” dedi.

-Küçükçekmece, Beşiktaş, Fatih, Bahçelievler, Bayrampaşa, Arnavutköy, Başakşehir, Gaziosmanpaşa, Bakırköy, Bağcılar, Kağıthane ve Güngören’in bazı mahallelerinde, bugün elektrik kesintisi uygulanacak.

 

Kültür sanat

-Marka 2015 Konferansı’nda konuşan yönetmen Ferzan Özpetek, yeni filmi hakkında “Beni çok heyecanlandırıyor çünkü İtalyanlara İstanbul’u anlatacak” dedi.

Oyuncu Güven Kıraç‘ın ikinci kişisel sergisi “Suratla/Süratle Devam” ziyarete açıldı.

-Fotoğraf tarihçisi ve koleksiyoncu Cengiz Kahraman‘ın, “İstanbul Kış Günlüğü Sergisi” ziyarete açıldı.

 

Spor

– Basketbol THY Avrupa Ligi’nde Pınar Karşıyaka, Polonya’nın Stelmet Zielona Gora, Anadolu Efes ise Yunanistan’ın Olympiakos takımlarıyla deplasmanda karşılaşacak.

(Zielona Gora/20.00/Atina/21.45)

– PTT 1. Lig’de 16. haftanın açılış maçında Göztepe ile Alanyaspor karşı karşıya gelecek.

(Manisa/19.30)

– Hentbol Erkekler Türkiye Kupası 2. tur müsabakaları, Antalya, Ankara, Amasya ve Trabzon’da başlayacak.

https://www.istanbulajansi.com/