Anasayfa / Havaalanı / YEŞİL HAVALİMANI SAYISI 16`YA YÜKSELDİ…

YEŞİL HAVALİMANI SAYISI 16`YA YÜKSELDİ…

Yeşil Havaalanı (Green Airport) Projesi kapsamında havalimanlarında çalışmalar yürüten DHMİ Genel Müdürlüğü, son 6 ay içerisinde 16 Havalimanın için “YEŞİL KURULUŞ” unvanı aldı.

SHGM tarafından başlatılan Yeşil Kuruluş ”Green Company” Projesi kapsamında işletiminde bulunan 47 havalimanında çalışmalar yürüten DHMİ Genel Müdürlüğü, proje kapsamında çalışmalarını tamamlayan havalimanları için SHGM’ye müracaatlarını sürdürüyor. Son yapılan müracaat ve değerlendirmeler kapsamında, gerekli koşulları yerine getiren Malatya, Samsun Çarşamba ve Konya Havalimanları “YEŞİL KURULUŞ” unvanı almaya hak kazandı. Belge almaya hak kazanan 3 havalimanıyla birlikte, altı aylık süre içerisinde toplam 16 havalimanı “YEŞİL KURULUŞ” belgesine sahip oldu.

 

Bu sertifika ile havalimanları  SHGM’ce belirlenmiş logoyu kullanma imkânına kavuştu. Ayrıca havalimanına SHGM’ye ödenecek yetki belgesi, ruhsat, sertifika gibi izin belgelerinin temdit ücretlerinde %20 indirim hakkı tanınmış oldu. Daha da önemlisi anılan havalimanları  yeşil kuruluş olmak  için gerekli olan koşulları yerine getirmekle; çevreye ve insan sağlığına daha uygun hizmet standardına ulaştılar.

YesilHavLim_BuyukArtis

 

 

 

Hakkında Mehmet Kali

Bunada Gözatın

UNIFREE YÖNETİMİNE ÜST DÜZEY ATAMA

UNIFREE YÖNETİMİNE ÜST DÜZEY ATAMA Dünyada yeni bir iş modeli geliştirerek İstanbul Havalimanı’nda hizmet vermeye …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

<