Anasayfa / Gümrük Haberleri / Vietnam Noi Bai Havalimanında Otomatik Gümrük Sistemi Başlatıldı

Vietnam Noi Bai Havalimanında Otomatik Gümrük Sistemi Başlatıldı

Başkent Hanoi’nin Noi Bai Uluslararası Havalimanında, 16 Nisan 2018 tarihinden itibaren ihracat ve ithalat işlemleri için otomatik gümrük kontrol sistemi faaliyete geçirilmiştir.

Hanoi Gümrük Departmanı Müdür Yardımcısı Trần Quốc Định, beş aylık bir pilot dönemden sonra sistemin tüm ithalatçılar, ihracatçılar, depo işletmeleri ve gümrükler tarafından kullanıma açıldığını ve sistemin mal yönetim bilgilerini ön izin, gümrükleme ve sonradan gümrükleme olmak üzere üç aşamada birleştirdiğini ifade etmiştir.

Gümrük verileri, pilot dönem boyunca 175.766 gümrük beyanının otomatik olarak sistem üzerinden yönetildiğini ve izlendiğini göstermektedir.
Kaynak:  Viet Nam News

Hakkında Zeynep Kali

İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı mezunu. 15 Yıl Havacılık sektöründe çalıştı. Uçakları,yolcuları ve yolculukları çok sever. Farklı insanlar tanımak,tanımadığı şehirlerin sokaklarında dolaşmak en hoşlandığı şeydir. Bir kız çocuğu annesidir. Sitemizin Yazı İşleri Müdürüdür

Bunada Gözatın

Yerli ve milli elektrikli TRAGGER markalı yeni araç serileri IDEF’19’da

İleri mühendislik, Ar-Ge ve tasarımı birleştirerek insanların ve işletmelerin lojistik alandaki ihtiyaçlarına uygun olarak yerli …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

<