Anasayfa / Kargo / Turkish Cargo, Yetkili Ekonomik Operatör statüsü kazandı

Turkish Cargo, Yetkili Ekonomik Operatör statüsü kazandı

Turkish Cargo ,Türkiye’de “Yetkili Ekonomik Operatör” hakkını almaya hak kazanan ilk ve tek havayolu şirketi oldu.

Turkish Cargo, şirketlerin uluslararası ticarette daha hızlı ve güvenilir bir şekilde faaliyet göstermelerini sağlayan Dünya Gümrük Örgütü (WCO) tarafından verilen bir Yetkili Ekonomik Operatör (AEO) sertifikası aldı.

Türk Hava Yolları adına Turkish Cargo , tüm gümrük yükümlülüklerini yerine getirmenin uluslararası düzeyde prestijli statüsünü, en üst düzeyde güvenlik ve güvenlik standartlarına sahip, düzenli ve izlenebilir bir kayıt sistemi ile gerçekleştirdi.

Turkish Cargo’nun belirttiği AEO sertifikasyonunun faydaları arasında, anlaşmanın kapsamındaki ülkelerdeki hızlı sevkiyatın maliyetlerini düşürürken yararlanabilme kabiliyeti de bulunuyor.

Ayrıca “yerinde gümrükleme prosedürleri sayesinde zaman ve işgücü kaybını ortadan kaldıracak” ve ayrıca yeni pazarlara girebilmek için gerekli süreçleri hızlandıracak.

Turkish Cargo, bu akreditasyon ile birlikte, lojistik taleplerine – ihracatçıları desteklemeye ve bölgesel ticaret geliştirerek 2023 hedefleri kapsamında çalışmaya devam ederek  özel ve pratik çözümler üretecek.

 

Hakkında Mehmet Kali

Bunada Gözatın

Canlı hayvan uzmanlığını 66 zürafa taşıyarak gösterdi

AirBridgeCargo Havayolları (ABC), Boeing 747 uçaklarından birinde 66 zürafayı başarıyla taşıdı. Charter uçuşu, Temmuz ayı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

<