Anasayfa / Etkinlik / Turkish Airlines World Golf Cup İstanbul’da kazananlar belli oldu

Turkish Airlines World Golf Cup İstanbul’da kazananlar belli oldu

Dünyanın en çok ülkesine uçan havayolu markası Türk Hava Yolları’nın kendi adıyla düzenlediği ve kısa sürede dünyadaki en önemli amatör golf turnuvalarından biri haline gelen Turkish Airlines World Golf Cup’ın son ayağı, İstanbul’da tamamlandı.

 

Spora ve spor organizasyonlarına dünya çapında verdiği destekle ülkeler, kıtalar ve kültürler arasında köprüler kurma misyonuna yeni boyutlar getiren küresel havayolu, 2013 yılından beri amatör golfçülere yönelik olarak düzenlenen Turkish Airlines World Golf Cup ile kurumsal müşterilere etkin biçimde ulaşıyor.

 

Turnuvada 24 ve altı handikap seviyesinde bayanlarda mücadele eden Çağla Metin oldukça iyi bir performans göstererek 39 puan aldı ve şampiyon oldu. Erkeklerde ise 49 puanla Engin Yeşilırmak birinci sıraya yerleşti. Turnuvada “Nearest The Pin” ödülünü bayanlarda Catherine Terzioğlu ve erkeklerde Erkan Akdemir kazandı.

 

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı M. İlker Aycı;2013 yılında bu turnuvayı 12 destinasyon ile düzenlemeye başladık. Dünyada en çok noktaya ve ülkeye uçan havayolu olarak, golfte de hızla büyümeye devam ettik. Bugün turnuvamızı 100 destinasyonda yaklaşık 7500 katılımcıyla düzenlenmekteyiz. İstanbul turnuvamız da bu harika sahada, 270’ten fazla katılımcıyla gerçekleşiyor. Tüm katılımcıları ve derece alanları kutluyorum.” şeklinde konuştu.

Bu yıl beşincisi düzenlenen Turkish Airlines World Golf Cup, ilk kez 2013’te, dünyanın 12 farklı noktasında düzenlendi.

 

Turnuva bu yıl 5 kıtada 62 farklı ülkede toplam 100 destinasyonda gerçekleştirildi. Turnuvanın finalinde, tüm bu destinasyonlardan gelen finalistler yer alacak.

 

30-31 Ekim tarihlerinde Büyük Final’e katılacak finalistler, Türk Hava Yolları ile Business Class sınıfında Antalya’ya seyahat edecek ve o hafta global sponsorumuz Titanic Deluxe Golf Belek otelinde konaklama imkanına sahip olacak.

 

Katılımcılar, Turkish Airlines Open Pro-Am turnuvalarında European Tour’un en iyi oyuncularıyla birlikte oynama fırsatını kazanabilmek için Büyük Final’de mücadele edecek. Ayrıca 2-5 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilecek Turkish Airlines Open’da Türk Hava Yolları’nın VIP misafirperverliğinin tadını çıkaracaklar.

 

Seriden haberler, sonuçlar, videolar ve resimler için, turnuva web sitesini ziyaret edebilirsiniz:

www.turkishairlines.com/golf

 

Türk Hava Yolları Hakkında:

1933 yılında 5 uçaktan oluşan mütevazı bir filo ile kurulan Star İttifakı üyesi Türk Hava Yolları, bugün 329 (yolcu ve kargo) uçaklık filosu ile 251 uluslararası, 49 yurtiçi olmak üzere dünyada 300 noktaya uçan, 4 yıldızlı havayolu şirketidir. Geçtiğimiz altı yıl süresince “Avrupa’nın En İyi Havayolu Şirketi” ilân edilmiş olan Türk Hava Yolları, 2017 yılı Skytrax değerlendirmesine göre, art arda olmak üzere 9. kez “Güney Avrupa’nın En İyi Havayolu Şirketi” seçildi. 2010 yılında dünyanın “En İyi Ekonomi Sınıfı İkram Servisi” ödülünü almaya hak kazanan Türk Hava Yolları; 2013, 2014 ve 2016 yıllarında olduğu gibi bu yıl da dünyanın “En İyi Business Sınıfı İkram Servisi” ödülünün sahibi oldu. Ve yine bu yılki Skytrax değerlendirme sonuçlarına göre, 2015 yılında da teslim aldığı dünyanın “En İyi Business Sınıfı Özel Yolcu Salonu” ödülü ile birlikte geçtiğimiz iki yılda olduğu gibi bu yıl tekrar dünyanın “En İyi Business Sınıfı Özel Yolcu Salonu İkramı” ödülünü almaya lâyık görüldü. Türk Hava Yolları ile ilgili daha geniş bilgiyewww.turkishairlines.com web adresinden veya FacebookTwitterYoutubeLinkedin ve Instagram hesapları üzerinden ulaşılabilir.

 

Star İttifakı Hakkında:

Türk Hava Yolları, 1997 yılında uluslararası ölçekte seyahat edenler için dünya genelinde ulaşım, tanınırlık ve hizmet sunan ve ilk küresel ölçekli havayolu ittifakı olarak kurulan Star İttifakı üyesidir. Air Transport World tarafından “Market Leadership Award” ve Business Traveller Magazine ile Skytrax tarafından “Best Airline Alliance“ ödülleri gibi sayısız ödüle lâyık görülen Star İttifakı’na üye havayolu şirketleri; Adria Airways, Aegean Airlines, Air Canada, Air China, Air India, Air New Zealand, ANA, Asiana Airlines, Austrian, Avianca, Avianca Brazil, Brussels Airlines, Copa Airlines, Croatia Airlines, EGYPTAIR, Ethiopian Airlines, EVA Air, LOT Polish Airlines, Lufthansa, Scandinavian Airlines, Shenzhen Airlines, Singapore Airlines, South African Airways, SWISS, TAP Portugal, Turkish Airlines, THAI ve United. Star İttifakı, hâli hazırda 190 ülkedeki 1.300 havalimanına 18.450’den fazla günlük uçuş sağlamaktadır. Bununla birlikte, Star Alliance Bağlantı Ortağı (Connecting Partner) Juneyao Airlines tarafından da yine bu kapsamda yeni bağlantılı uçuşlar sunulmaktadır.

Hakkında Zeynep Kali

İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı mezunu. 15 Yıl Havacılık sektöründe çalıştı. Uçakları,yolcuları ve yolculukları çok sever. Farklı insanlar tanımak,tanımadığı şehirlerin sokaklarında dolaşmak en hoşlandığı şeydir. Bir kız çocuğu annesidir. Sitemizin Yazı İşleri Müdürüdür

Bunada Gözatın

Dünyanın en uzun aktarmasız uçuşu bugün sefere başlıyor

Dünyanın en uzun aktarmasız uçuş seferi için yarış, Singapur-New York uçuş seferlerinin bugün başlamasıyla bir adım öteye taşınıyor. Singapur Havayolları, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

<