Anasayfa / Güncel Havacılık Haberleri / TÜRK HAVA YOLLARI TEKNİK ve HAVELSAN, INMARSAT ile iyi niyet bildirgesi imzaladı.

TÜRK HAVA YOLLARI TEKNİK ve HAVELSAN, INMARSAT ile iyi niyet bildirgesi imzaladı.

TÜRK HAVA YOLLARI TEKNİK A.Ş. ve HAVELSAN uçak içi bağlantı sistemlerinin geliştirilmesi hedefiyle dünyanın önde gelen uydu iletişimi mobil sağlayıcısı INMARSAT ile iyi niyet bildirgesi imzaladı.

İş birliği kapsamında üç şirket, Inmarsat’ın ödüllü GX Aviation uçak geniş bant bağlantı sistemleri çözümünü Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. ve HAVELSAN ortaklığıyla geliştirilen uçak içi eğlence sistemi ile entegre ederek, büyüyen pazarlar için ortak çözüm sunacaklar.

AIX 2018 Fuarı’nda Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. standında gerçekleşen imza törenine fuara katılan diğer firmalar ve uluslararası basın yoğun ilgi gösterdi.

İmzalanan iyi niyet bildirgesinin önemine binaen Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. Genel Müdürü Ahmet Karaman: “Türkiye küresel havacılık pazarının bu bölgedeki büyüme merkezidir. Üst düzeyde çözümler üreterek operatörlerin bakım ve ürün ihtiyaçlarını karşılamada büyük adımlar atmaya devam ediyoruz. HAVELSAN ile geliştirilen uçak içi eğlence sistemimiz, benzersiz bir seyahat deneyimi sunuyor ve Inmarsat’ın uçak bağlantı sistemlerinin eklenmesiyle operatörler için daha da cazip hale gelecektir. ” açıklamasında bulundu.

HAVELSAN Genel Müdürü Ahmet Hamdi Atalay ise: “Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. ve HAVELSAN’ın uçak içi eğlence sistemi, Inmarsat ile yaptığımız iş birliği sayesinde sinerji ve güç kazanacaktır. Dünyanın en hızlı büyüyen havacılık pazarlarından Türkiye’de ve bölgemizde beğeniye sunulan sistem artık küresel bir ürün haline gelmiştir ” dedi.

Inmarsat Aviation Başkanı Philip Balaam ise şunları ekledi: “Bölge, dünyada en hızlı büyüyen havacılık pazarlarından birine ev sahipliği yapıyor ve uçak içi bağlantı ve eğlence sistemleri sağlayıcıları için önemli fırsatlar sunuyor. Bu alanda Türkiye’nin önde gelen iki firması; Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. ve HAVELSAN ile güçlerimizi birleştirerek, havayollarına dünya standartlarında entegre ürünler sunmayı dört gözle bekliyoruz.”

 

Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. Hakkında:

Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. (IATP:TKT); Türk Hava Yolları A.O. marka topluluğunun bir parçasıdır. Dünyanın ileri gelen havacılık servis tedarikçilerinden olan marka, müşterilerine 7.500 kişilik uzman ekibiyle; kaliteli ve kapsamlı bakım, onarım, modifikasyon ve rekonfigürasyon hizmetleri sunmaktadır. Ankara ve Aydın’da bakım hangarları bulunan Türk Hava Yolları Teknik A.Ş., operasyonlarını İstanbul’da Atatürk Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı tesisleri olmak üzere iki kıtada yürütmekte; mühendislik ve bakım faaliyetlerinin yanı sıra komponent bakım – yedek desteği, dizayn, sertifikasyon ve üretim alanlarında birçok uluslararası havayolu şirketine hizmet vermektedir.

HAVELSAN A.Ş. Hakkında:

HAVELSAN, milletimizin öz sermayesi ile 1982’de kurulmuş, lider teknoloji firmasıdır. HAVELSAN, hem yurt içinde hem yurt dışında askeri, kamu ve özel sektör için özgün sistemler geliştiren, günümüzün en son teknolojileri ile akıllı çözümler sunan Türkiye’nin entegratör şirketidir.

HAVELSAN’ın dört ana faaliyet alanı;

Komuta Kontrol Savunma Teknolojileri,

Eğitim ve Simülasyon Teknolojileri,

Ülke ve Siber Güvenlik Çözümleri

Yönetim Bilgi Sistemleridir.

 

HAVELSAN, Hava ve Deniz Kuvvetlerimiz için komuta kontrol ve savunma teknolojileri üretiminin yanı sıra her türlü KARA, DENİZ, HAVA platformu için yerli katkı oranı yüksek simülatörler sağlamaktadır. Seçim sistemleri, tapu kadastro işlemleri ve Ulusal Yargı ağı gibi projeler ile HAVELSAN, ülkemizin en önemli e-devlet dönüşüm firmasıdır. Aynı zamanda HAVELSAN, tasarladığı ve ürettiği ülke ve siber güvenlik sistemleri ile kesintisiz, güvenli ve güvenilir hizmetin de çözüm ortağıdır.

Inmarsat Hakkında:

Inmarsat, küresel mobil uydu iletişim hizmetlerinin lider sağlayıcısıdır. 1979’dan beri Inmarsat, karada, denizde veya havada kullanılabilecek bir dizi hizmetle hükümetlere, işletmelere ve diğer kuruluşlara güvenilir ses ve yüksek hızlı veri iletişimi sağlıyor. Inmarsat, her kıtada büyük limanlarda ve ticaret merkezlerinde yer alarak dünya çapında faaliyet göstermektedir. Inmarsat Londra Borsasında (ISAT.L) listelenmiştir.

 

 

 

 

 

Hakkında Zeynep Kali

İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı mezunu. 15 Yıl Havacılık sektöründe çalıştı. Uçakları,yolcuları ve yolculukları çok sever. Farklı insanlar tanımak,tanımadığı şehirlerin sokaklarında dolaşmak en hoşlandığı şeydir. Bir kız çocuğu annesidir. Sitemizin Yazı İşleri Müdürüdür

Bunada Gözatın

Kokpitlerin yeni kaptanları BAU’da yetişecek

Kokpitlerin yeni kaptanları BAU’da yetişecek Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) nitelikli, uluslararası standartlarda kaptan pilot yetiştirmek için …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

<