Anasayfa / Turizm / TURİZMDE PARTNERLERİNE 350 MİLYON TL ÜZERİ REZERVASYON DEĞERİ AKTARDI

TURİZMDE PARTNERLERİNE 350 MİLYON TL ÜZERİ REZERVASYON DEĞERİ AKTARDI

Türkiye’nin otel arama motoru Neredekal.com‘un yönlendirdiği her 3 telefon aramasından biri satışa döndü, 350 Milyon Türk Lirası üzerinde Türk turizmine katkı sağlandı.

2016-2017 yıllarında gerek ülkemiz, gerekse turizm sektörü genelinde yaşanan talihsiz günlere rağmen, iLab Ventures şirketi olan Neredekal.com yapmış olduğu vizyoner çalışmalar ile Türk turizmine değer katmaya devam ediyor.

2 kişi ile başladı, az bilinen bölgeleri tanıttı ve yatırımı aldı

20 Şubat Salı günü Elite World Istanbul Hotel’de gerçekleştirilen, Türkiye’nin otel arama motoru Neredekal.com’un kuruluşundan bugüne gelişimi, hedefleri ve 2017 yılına ait verileri değerlendirme toplantısının, açılış konuşmasında Genel Müdür Özkan Hacıoğlu “2007 yılında Neredekal.com şirketini kurduğumuzda, Türkiye’de herkes büyük otelleri satmaya çalıştığından, biz butik ve küçük otellerin pazarlamasını hedefledik. Yine popüler destinasyonların satışının yapıldığı bir ortamda, diğer tur operatörlerinin satmadığı daha az bilinen yöreleri satmaya başlayarak işe koyulduk. İnternetin birçok otelde bulunmadığı zamanlardan bahsediyoruz ve biz 2007’de küçük-butik otellere, ürünlerini internet üzerinden pazarlayacağımızı anlatmak suretiyle, kardeşim ile bilrikte 2 kişi işe başladık. Türkiye’nin en güçlü internet yatırımlarını gerçekleştiren iLab Ventures bu vizyonumuzu fark ederek, 2010 yılında bize yatırım yapmaya karar verdi ve o günden itibaren güçlü bir ortaklık gerçekleştirdik.” dedi.

Otellere çağrı yönlendirme ile gerçek faydayı gösterdi

Hacıoğlu konuşmasına, “iLab Ventures ortaklığı sonrası maddi olarak da güçlendiğimizden, 2013 yılında %100 ölçülebilir bir model olması nedeni ve küçük-butik otellere daha somut bir satış donesi olması adına 0850’li telefonlardan 20.000 adet satın aldık. İlk aşamada 14.000’ini oteller ve tur operatörü çağrı merkezleri olmak üzere her birine ayrı bir telefon numarası olarak tahsis ettik. Bugün 4.000’in üzerinde kurumsal otel üyeliğimiz bulunuyor. Neredekal.com olarak, bir turizm otel pazarlama websitesiyiz, satış yapmıyoruz ve gelecekte de satış yapmak hedefinde değiliz. Anlaşmalı tur operatörü ve otellerimize trafik yönlendirme, çağrı yönlendirme, mailingler ve dijital çalışmalar suretiyle potansiyel müşterileri aktarıyoruz. Bunun için tur operatörü ve otel partnerlerimiz yıllık bazda sunduğumuz hizmet paketlerimizden birini seçerek, bizimle çalışmaya başlıyorlar.” şeklinde devam etti.

Her 3 aramadan birini sattırdı, dünyayı değil Türkiye’yi arşınladı

Hacıoğlu “Vizyoner bir anlayışla Türkiye’de turizm sektörünün ilk mobil uygulamasına sahip olan Neredekal.com’un, 2017 yılında partnerlerine 1.900.000 çağrı ve 4.000.000 trafik yönlendirmesinde bulunduğunu belirtmeliyim. Ayrıca, her üç yönlenen çağrıdan birinin satışa döndüğü, bu sebeple özellikle de küçük ve orta ölçekli oteller için önemli bir pazarlama mecrası olarak, 2017’de 350 Milyon TL’nin üzerinde bir rezervasyon değerini partnerlerimize aktardığımızı söyleyebiliriz. 2 çalışan ile 2007’de başlayan serüvenimiz, bugün 49 çalışanımız ile devam ediyor. Türkiye’nin her an her yerindeyiz, bunun bir sonucu olarak 2017 yılında Türkiye’de otelleri gezen araçlarımızın yaptığı mesafe ile dünyayı 21 defa dolaşabilirdik.” dedi.

Hakkında Zeynep Kali

İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı mezunu. 15 Yıl Havacılık sektöründe çalıştı. Uçakları,yolcuları ve yolculukları çok sever. Farklı insanlar tanımak,tanımadığı şehirlerin sokaklarında dolaşmak en hoşlandığı şeydir. Bir kız çocuğu annesidir. Sitemizin Yazı İşleri Müdürüdür

Bunada Gözatın

Dünyaca ünlü 100 fenomen İstanbul’u tanıtacak

  Tüm dünya İstanbul’u konuşacak Dünyaca ünlü 200 sosyal medya içerik üreticisi paylaşımlarıyla İstanbul’u konuşturacak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

<