Anasayfa / Havacılık / Tüm havayolu hisselerini sattığını açıkladı

Tüm havayolu hisselerini sattığını açıkladı

Milyarder yatırımcı Warren Buffett ilk çeyrekte 50 milyar dolar zarar edince, ABD’nin dört büyük havayolunda bulunan hisselerini sattığını duyurdu.

Warren Buffett,

•Havayollarının kalıcı bir değişime uğrayacağını düşündüğünden havayolu hisselerini sattığını ve eskisi kadar uçuşun olamayabileceğini,

•Ticari emlâk artık riskli olduğunu,

•Birçok çalışan ve iş adamı,artık işini evden de yapabileceğini idrak ettiğini söyledi

Warren Buffett, havayolu endüstrisindeki yatırımlarda “yanlış” olduğunu söyledi. Buffett, havayolu şirketlerinin “çok fazla uçağa” sahip olduğunu da sözlerine ekledi, çünkü insanlar önümüzdeki 3 ila 4 yıl içinde COVID-19’dan önce yaptıkları kadar seyahat etmeyecekler.

Buffet’in şirketi Berkshire Hathaway’in ilk çeyrekte net 50 milyar dolar zarar ettiği belirtildi. 2016 yılından beri havayolu sektörüne yatırım yapan şirket, Delta Airlines’da yüzde 11, American Airlines’da yüzde 10, Southwest Airlines’da yüzde 10 ve United Airlines’da yüzde 9 hisse sahibiydi.

Elbette hava trafiği 10 yıl sonra bugünkünden daha fazla olacak. Ama bugün havalanamıyor olmanın maliyeti şirketler için yüksek ve ilerleyen aylarda iflas ve konsolidasyon görmemiz olası. Sektörde büyük belirsizlikler var.

Hakkında Mehmet Kali

Bunada Gözatın

Air Astana Kargo Filosunu Kurdu

Kazakistan’ın ulusal taşıyıcısı Air Astana, kargo filosu için daha önce yolcu taşıyan 3 adet eski …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

<