Anasayfa / Havacılık / Trabzon’da örnek bir kurtarma ve tahliye çalışması gerçekleştirildi

Trabzon’da örnek bir kurtarma ve tahliye çalışması gerçekleştirildi

DHMİ Genel Müdürü Funda Ocak Twitter hesabından bugün yaptığı paylaşımda Trabzon’daki üzücü kaza sonrası özveriyle çalışan ARFF ve diğer tüm ekiplere teşekkür etti.

İşte o tweetler:

Ankara-Trabzon seferini yapan yolcu uçağının inişini gerçekleştirdikten sonra pistten çıkması sonucu meydana gelen üzücü kaza sonrasında kıymetli mesai arkadaşlarımın gösterdiği üstün gayret ve dirayet her türlü takdirin üzerindedir.

*

Aldıkları ciddi eğitimi cesaret ve kabiliyetleriyle birleştirerek örnek bir kurtarma ve tahliye çalışmasına imza atan fedakâr ARFF personelimize özellikle tebrik ve teşekkürlerimi iletmek istiyorum.

*

Gece boyu gösterdikleri üstün gayretle sağladıkları bu parlak başarı, kuruluş olarak onlara inanıp güvenmekte ne kadar haklı olduğumuzu bir kere daha göstermiş oldu. Sağ olsunlar, var olsunlar.

*

O yoğun gecede ARFF ekimizle omuz omuza gayret gösteren güvenlik personelimiz ile mesaide bulunan tüm çalışanlarımız da tebrik ve teşekkürü hak ediyorlar.

*

Süreci ve ekipleri büyük bir maharetle sevk idare ederek örnek bir kriz yönetimi sergileyen Trabzon Valisi Sn. Yücel Yavuz‘a, desteğini esirgemeyen Büyük Şehir Belediye Başkanı Sn. Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu‘na ve tüm kamu yöneticilerine teşekkürü borç biliyorum.

*

Kaza gecesi ve sonrasında yoğun çalışmalarıyla göz dolduran Sayın Havalimanı Mülki Amiri Numan Hatipoğlu’na, Değerli Başmüdürümüz Ahmet Aydın’a, Başmüdür Yardımcılarına ve tüm havalimanı çalışanlarına da çok teşekkürler.

*

Sorumlu gazetecilik anlayışıyla olayı objektif bir şekilde kamuoyuna duyuran yerel ve ulusal medyanın kıymetli temsilcilerine, yoğun mesai içindeki arkadaşlarımıza yürekten destek olan sivil toplum kuruluşlarına da teşekkürlerimi iletiyorum.

Hakkında Mehmet Kali

Bunada Gözatın

Sunexpress, ACT Kargo ve ULS Kargo işletmelerine teşekkür plaketi verildi

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) 2018 yılı SAFA Değerlendirme Toplantısı 14 Ocak tarihinde Türk Sivil …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

<