THY ve Adria arasındaki kod paylaşımı genişliyor

0
8
THY kod share anlaşması

thy_uçak_1Adria Airways, stratejik ortağı Estonyalı havayolu markası Nordica ile Türk Hava Yolları , İstanbul – Talin arasında kod paylaşımı anlaşması yapıldı.

Sloven taşıyıcı Adriya zaten İstanbul – Ljubljana arasında THY ile kod paylaşımı yapmaktadır. Nordica İş Geliştirme Direktörü Sven Kukemelk ,

” Stratejik ortağımız Adria Airways , Nordica’nın Türk Havayolları ile bu kod paylaşımı anlaşmasını mümkün kılmıştır. Bu Nordica’nın ekibi ve ortakları için bir güven işaretidir. Bu işbirliğinin kesinlikle tüm taraflar için verimli olacağı kanaatindeyim. Estonya‘nın İstanbul üzerinden güney-doğu Asya ve Orta Doğu’ya, erişilebilirliğini artırmış olacaktır.”

Nordica , geçen yıl iflas iflas eden Estonya Air’in yerine Estonya hükümeti tarafından kurulmuştur. Uçuşlar Adria Airways işbirliğ ile yürütülmekte , Adria’nın lisansı altında uçuşlar gerçeleştirilmekte , ticari platformlar ve bilet satışında Nordica sistemleri kullanılmakta. Adria ve Nordica arasındaki işbirliği anlaşması 2017 yılının sonuna kadar. Ama görünen şu ki yakalanan uyum sayesinde işbirliği daha uzun yıllar derinleşerek devam edecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here