Anasayfa / Güncel Havacılık Haberleri / THY RUSYA UÇUŞLARINI ARTTIRACAK

THY RUSYA UÇUŞLARINI ARTTIRACAK

Türk Hava Yolları (THY) Basın Müşaviri Yahya Üstün, 2018 yılında özellikle de Rostov ve Soçi kentlerine olmak üzere Rusya’ya yaptıkları sefer sayısını arttırmayı planladıklarını söyledi.

Sputnik’e konuşan Üstün “Rusya, Türkiye için önemli bir ekonomik partner ve 2018’de uçuşlarımızı arttırmak istiyoruz. Özellikle de Soçi ve Rostov’a yönelik bir artıştan söz ediyoruz. Şimdilerde buralara haftada 4 kez uçuyoruz. 2018 yazında Moskova’ya da günde dört uçuş planlıyoruz. Bununla beraber haftada iki hava otobüsü seferi ve bir kargo uçağı seferi düşünülüyor” dedi.

‘UÇUŞLAR, BAĞLARIMIZI GÜÇLENDİRİYOR’

2016 yılında THY’nin Rusya‘dan 299 bin yolcu taşıdığını, ancak bu sayının bu yıl yüzde 26 artışla 378 bin yolcuya ulaştığını belirten Üstün, şunları da ifade etti: “Şimdi Rusya’nın Moskova, St. Petersburg, Kazan, Soçi, Rostov, Yekaterinburg, Stavropol, Ufa, Voronej ve Samara kentlerine olmak üzere haftada toplam 74 uçuş düzenliyoruz. Geçen yıl ülkelerimiz arasındaki krize rağmen Rusya güzergahının kapanmamasından gurur duyuyoruz. Rusya’da uçuş coğrafyamızı genişletmeye yönelik çalışmalarımız sürüyor. Bu iki ülke arasındaki ekonomik, siyasi ve toplumsal bağları güçlendiriyor. 2018’de Rusya FIFA Dünya Kupası‘nı ağırlayacak, maçlar 11 kentte oynanacak. THY de bu kentlerin 7’sine uçuyor.”

Kaynak:.sputniknews.com

Hakkında Zeynep Kali

Bunada Gözatın

Türk Hava Yolları Ankara’yı Avrupa’nın dört bir yanı ile buluşturuyor

Türkiye’nin bayrak taşıyıcı havayolu Türk Hava Yolları bu ay sonu itibariyle Ankara’dan yurt dışına başlatacağı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir