SİNGAPUR HAVA YOLLARI VE CHANGI HAVALİMANI T3 DİNLENME SALONLARI İÇİN 50 MİLYON DOLARLIK YATIRIM YAPTI

0
53

SİNGAPUR HAVA YOLLARI VE CHANGI HAVALİMANI T3 DİNLENME SALONLARI İÇİN 50 MİLYON DOLARLIK YATIRIM YAPTI

Singapur Hava Yolları (SIA), Changi Havalimanı Terminal 3’teki SilverKris ve KrisFlyer Gold salonlarının yenilenmesi için 50 milyon SGD’nin (Singapur Doları) üzerinde bir yatırım yapacak. Yenileme çalışmalarının 2019 Ağustos’ta başlayıp ve 2021 yılının ortalarında tamamlanması bekleniyor.

Sürdürülen yenileme projesi ile, Terminal 3 salonları için toplamda %30’luk bir alan ve müşteri kapasitesi artışı sağlanacak. Yeni salonlar; müşterilerimizin ihtiyaç ve tercihlerine göre geniş açık alanlar, iyileştirilmiş olanaklar ve çok çeşitli yiyecek-içecek seçenekleri sunacak. SIA, zamansız bir zarafet duygusu uyandırırken aynı zamanda da modern ama sade bir görünüm yaratmak için ünlü konaklama ürün tasarımcıları Hirsch Bedner Associates ile çalışmaktadır.

Suites ve First Class yolcularımız; en üst düzey ağırlama deneyimi ve özenle tasarlanmış lüks ve samimi oturma alanları ile hem iş ve hem dinlenmek için kullanıma uygun yepyeni Özel Oda ve First Class Dinlenme Salonu imkanlarımızın keyfini çıkarabilecekler. First Class Salonlar, amiral bar özelliği ve salon içi kaliteli yemek imkanları ile Özel Oda hizmetini sürdürecek. Yolcular, yıllardır bilinen lezzetlerin ötesinde, taze ve mevsimlere göre düzenlenmiş yemek seçenekleri ile geliştirilmiş bir zevk yolculuğuna çıkacaklar.

Business Class Dinlenme Salonu genişletilecek ve yolcuların farklı ihtiyaçlarına cevap verecek dört farklı bölümden oluşacak. Kısa süreli transit geçişi olan yolcular rahat bir kafeterya ortamında bir şeyler atıştırabilir, daha uzun süreli durumlarda ise yolcular, yemek salonunda yerel ve uluslararası lezzetleri tatma imkanı ile Asya ve dünya mutfaklarından oluşan yemek seçkisinin keyfini çıkarabilir.

Yeni Business Class Dinlenme Salonunun öne çıkan özelliği ise, sabahları self servis kahvaltı hizmeti için sunulan servis barıdır. Alana; iş yetiştirmek için sakin bir köşeye ihtiyaç duyan yolcularımıza özel, uçuşlarından önce biraz gözlerini kapatabilecekleri ve adeta şezlonglu bir dinlenme alanı yaratan Productivity Pod dinlenme koltukları konulacak.

KrisFlyer Gold Salonu, iki kat kapasiteye sahip olacak ve özel çalışma alanlarının yanı sıra daha büyük açık hava oturma ve yemek alanları da içerecektir. Salonda ayrıca tuvalet ve duşlar da olacak.

Marvin Tan konuyla ilgili olarak; “Araştırmalarımız ve müşterilerimizden gelen kapsamlı geri bildirimler öncülüğünde, T3’teki salonlarımızda bu yeni tasarım konseptini geliştirmek için yolcularımızın seyahatlerini gözden geçirerek alanı yeniden tasarladık. Müşterilerimizin ihtiyaç ve isteklerini göz önünde bulundurarak, SIA’nın bilinen lüks ve misafirperverliğini gösteren bir deneyim sunmayı amaçlıyoruz. Bu proje, müşteri deneyimini hem havada hem de sahada sürekli olarak arttırma sözümüzün önemli bir parçasıdır ve çalışma ilerledikçe heyecan verici yeni önerileri sunmak için sabırsızlanıyoruz” dedi.

Business Class Dinlenme Salonu ile başlayan inşaat süreci; ardından First Class Dinlenme Salonu, Özel Oda ve son olarak da KrisFlyer Gold Dinlenme Salonu yapımı şeklinde 4 aşamalı olarak gerçekleştirilecek. Bu süreci en az aksaklıkla geçirebilmek için, yenileme çalışmalarından etkilenen yolcular geçici salonlarda ağırlanacak.

Yeni salonların çizimlerini aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

https://bit.ly/2xoLRn2

 

 

Facebook.com/SingaporeAir
Twitter.com/SingaporeAir
linkedin.com/company/singapore-airlines                                                                            
YouTube.com/SingaporeAir
Instagram.com/SingaporeAir