Sichuan Airlines, İstanbul uçuşlarına başladı

0
38

Sichuan Airlines İstanbul’a doğrudan uçuş başlatan 2. Çin havayolu şirketi oldu.

Avrupa’da 6. nokta olarak İstanbul’a uçmaya başlayan Sichuan Airlines‘a hoş geldiniz diyoruz.

Yeni havalimanı, kapasitesi dolmuş Atatürk Havalimanına slot alamayan havayollarına kapıyı açmış oldu.

Sichuan Airlines, son 5 ay içinde Türkiye ‘ye doğrudan uçan için ikinci Çin havayolu. Çin turistlerinin sayısı son 8 yıl içinde 3 kat arttı,

Çin’in önemli havayolu şirketlerinden biri olan Sichuan Havayolları’nın pandaların ana vatanı Çengdu kentinden İstanbul’a başlattığı uçuşlarının ilkinde eğlenceli saatler yaşandı.

Sichuan Airlines İstanbul’a Airbus 330 tipi uçakla yaptığı ilk uçuşa yolcular da yoğun ilgi gösterdi.

Toplam 254 yolcu ile yapılan ilk uçuşa Sichuan Airlines yöneticileri de katıldı.

Yolcuların büyük bir bölümü özellikle Kapadokya’yı görmek için Türkiye’ye geldiklerini söylediler. Sichuan Airlines bundan sonraki uçuşlarına da Çinli yolcuların yoğun talep gösterdiği de belirtildi.

TÜRK EZGİLERİ EŞLİĞİNDE 10 BİN METREDE DANS ETTİLER

Sichuan Airlines’ın geniş gövdeli Airbus 330 tipi uçağı, Türk hava sahasına girişinde Çinli hostesler yolcular için bir sürpriz yaptı. Kabin ışıklarının kapatılmasının ardından, fener eşliğinde Türk müzikleri kabinde duyulmaya başladı.

Peçe takan hostesler, dans ederek yolcuların eğlenceli vakit geçirkirken, yolcular da hosteslerin Türk danslarından örnekler sergilemelerini cep telefonları ile çekmeyi de ihmal etmedi.

Peçe takarak dans eden hostesler ile yolcular da bol bol hatıra fotoğrafı da çektirdi. Uçağın İstanbul Havalimanı’na sabah saatlerinde inişi sonrası da bir tören düzenlendi. Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Cui Wei de karşılayanlar arasında yer aldı. Uçak su takı ile karşılandı.

Sichuan Havayolları sonrası, China Southern Havayoları Wuhan ve Lucky Air de Kunming kentinden İstanbul’a uçuşlar yapacak.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here