Anasayfa / Güncel Havacılık Haberleri / SİA, SİNGAPUR GRAND PRIX’nin İsim Sponsoru Olmaya Devam Ediyor

SİA, SİNGAPUR GRAND PRIX’nin İsim Sponsoru Olmaya Devam Ediyor

Singapur Hava Yolları (SIA), FORMULA 1 SİNGAPUR HAVA YOLLARI SİNGAPUR GRAND PRIX’nin isim sponsoru olmayı 2021’e kadar uzattı.

Singapur Grand Prix Formula 1’deki en önemli yarışlardan biri ve Marina Bay Pistinde yarışan pilotlar, arka planında şehrin meşhur siluetiyle süslenmiş caddelerden oluşan bir rotayı takip ediyor.

SIA isim sponsoru olarak ilk imzasını 2014’te dört yıllığına attı ve sonra da bu süreyi 2019’daki yarışa kadar iki yıl daha uzattı. Sponsorluğun iki yıl daha uzatılmasına dair anlaşmanın duyurusu dün SIA CEO’su Sayın Goh Choon Phong ve Formula 1 Başkanı ve CEO’su Chase Carey tarafından yapıldı.

Sayın Goh şunları söyledi: “Formula 1 Singapur Hava Yolları Singapur Grand Prix’si, Singapur’un spor takvimindeki önemli olaylardan biri ve keyifli Gece Yarışını ve bununla bağlantılı bir dizi eğlenceli aktivite dolayısıyla izleyenlerden yoğun ilgi görüyor. Unvan sponsoru olmaya devam etmekten, sporun ve turizmin hem Singapur halkı hem de ziyaretçiler yararına daha da geliştirilmesine destek vermekten çok memnunuz.”

Sayın Carey de ekledi: “Singapur Hava Yolları’nın Singapur Grand Prix’sinin unvan sponsoru olmaya 2021’e kadar devam edecek olması bizi çok mutlu ediyor.” Singapur Hava Yolları, 2014 yılından bu yana Marina Bay Pistinde Formula 1 ile yakın işbirliği içinde ve bu süre boyunca muhteşem bir pistin ışıkları altında görkemli yarışlara tanık olduk. Seyircilerin de pilotların da çok sevdiği, yarış takvimindeki en önemli olaylardan biri olan bu etkinlik bize, Singapur’un ulusal havayolu şirketi Singapur Hava Yolları ile beraber çalışmak için mükemmel bir fırsat sunuyor. Son on bir yıla bakarak, bu yıl yapılacak yarışın harika bir atmosfere sahip olacağını ve pilotları da fiziksel olarak zorlayacağını görmeyi sabırsızlıkla beklediğimizi söyleyebiliriz.”

Marina Bay Pisti 23 virajı, engebeli caddeleri, sert dönüşleri ve nemli hava koşullarıyla 5.063km uzunluğa sahiptir. Bu pistte ayrıca, F1 takvimindeki diğer pistlerin de eşsiz özelliklerinden biri olan ve pilotların kapalı bir tribünün altından geçtiği 18. Viraj bulunmaktadır.

Hakkında Zeynep Kali

İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı mezunu. 15 Yıl Havacılık sektöründe çalıştı. Uçakları,yolcuları ve yolculukları çok sever. Farklı insanlar tanımak,tanımadığı şehirlerin sokaklarında dolaşmak en hoşlandığı şeydir. Bir kız çocuğu annesidir. Sitemizin Yazı İşleri Müdürüdür

Bunada Gözatın

TAV, New York JFK Havalimanı’nda iki özel yolcu salonu açtı

TAV, New York JFK Havalimanı’nda iki özel yolcu salonu açtı TAV İşletme Hizmetleri Kuzey Amerika’nın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

<