SalamAir Türkiye Sektör Temsilcilerini Ağırladı

0
23

SalamAir Türkiye İstanbul ve Trabzon uçuşlarının başlamaşı sebebiyle SalamAir İcra Kurulu Başkanı Kaptan Mohamed Ahmet ev sahipliğinde sektör temsilcileri, basın mensupları ve misafirlerini ağırladı.

2016 yılında kurulan ve 2017 yılında ilk uçuşlarına başlayan Umman Sultanlığı’nın düşük bütçeli ( low-cost ) resmi havayolu  olan SalamAir Türkiye uçuşlarına başladı.

01 Temmuz 2019 tarihinde Maskat – Trabzon – Maskat hattı önce haftada 3 frekans olarak planlanmış ancak gelen yoğun talepler üzerine 4 frekansa çıkarıldı. Bunun yanısıra 03 Temmuz 2019 tarihi itibariyle SalamAir bu kez haftada 2 frekans olmak üzere Maskat – İstanbul Sabiha Gökçen – Maskat hattını başlattı. Şu an için toplamda haftada 6 seferle her iki ülkenin gerek kültürel gerekse ticari olarak ilişkilerine katkıda bulunmayı hedeflemekte.

04 Temmuz 2019 Perşembe akşamı Taksim Elit World Otelde düzenlenen geceye katılım yüksekti.  Genç ve dinamik havayolu SalamAir Türkiye pazarına hızlı giriş yaptı. Özellikle Trabzon destinasyonunda ilgi gören havayolu %100 dolulukla uçmaktadır.

Trabzon hattını tercih eden aileler 10 ila 30 gün arasında Türkiye’de kalmaktadır. İlk uçuşta Trabzon’a gelen yolcuların 40 tanesinin çocuk olduğunu belirten şirket yetkilileri Trabzon’un özellikle aileler tarafından tercih edildiğini belirttiler.

Selam yani sağlık ve esenlik dileği anlamından yola çıkan SalamAir Türkiye pazarında İstanbul , Trabzon ve Bursa uçuş noktaları üzerine çalışma yapıp İstanbul ve Trabzon destinasyonlarında karar kıldı.

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndaki kapasite sorunu sebebiyle haftada 2 kez uçak havayolu ileriki dönemde her gün sefer yapmayı planlıyor.

Körfez bölgesindeki en farklı kültürel ve coğrafyaya sahip Umman Sultanlığı Türkiye’den de ziayretçilerini bekliyor.

5 OMR karşılığı online olarak kolayca alınan vizesi sayesinde ve şu anda her şey dahil İstanbul – Maskat – İstanbul  187 USD uçulabiliyor.

2019- 2020 kış sezonunda öncelikle İstanbul uçuşlarını haftada 2’den 3’e çıkaracak olan SalamAir, Türkiye uçuşlarını kademeli olarak filosuna katılacak yeni Airbus A320Neo uçaklarıyla birlikte arttırmayı planlamaktadır.

Geceye katılanlar arasında yapılan çekilişlerle uçak bileti ve maket uçak hediye edildi.

Gecenin sonunda katılanlar topluca fotoğraf çektirdi.

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi ve iç mekan

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, iç mekan

Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, ayakta duran insanlar

Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlarGörüntünün olası içeriği: 6 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlarGörüntünün olası içeriği: 5 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlarGörüntünün olası içeriği: 5 kişi, oturan insanlar, ayakta duran insanlar ve iç mekanGörüntünün olası içeriği: 4 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar ve iç mekan

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here