Anasayfa / Güncel Havacılık Haberleri / Özbekistan’da yeni havaalanı

Özbekistan’da yeni havaalanı

Karakalpakistan Özerk Cumhuriyeti’nin başkenti Nukus’ta Uluslararası Havaalanı’nın yenilenen hizmet binası açıldı.

Özbekistan’da iç ve dış turizmde yaşanan patlama uçak seferlerini de etkiledi. Bu durum hava alanlarının sayısının artmasına, mevcut kullanımda bulunan havaalanlarının ise ihtiyaca cevap verecek hale getirilmesi için yenilenmesine neden oldu.

Karakalpakistan Özerk Cumhuriyeti’nin başkenti Nukus’ta açılan  Nukus Uluslararası Havaalanı ilk yolcularını kabul etti.

ÖZBEKİSTAN HAVA YOLLARI’NIN DESTEĞİ İLE

Özbekistan Hava Yolları’nın desteği ile yapılan ve Nukus Havalimanı’nın kapasitesini saatte 400 yolcuya çıkartan yeni terminal binasının açılışında,  geleneksel kıyafetleri içerisindeki Karakalpak kızları misafirlere ekmek ikram etti.

KAPASİTE ARTTIRILDI

Yeni teknoloji ile donatılan terminal yolcuların havalimanından aldıkları hizmet süresini de kısaltacak.

Terminalin sahip olduğu yolcu salonları genişletilirken check-in banko sayısı ve bagaj teslim alanı sayısı artırıldı. Ayrıca uluslararası yolcuların ihtiyaçları düşünülerek döviz bürosu, kafeterya, bebek bakım alanı ilk kez hizmete alındı.

Modern havalandırma sistemleri ile donatılan havalimanı terminalinin yaz kış yolculara aynı konforu sunması hedefleniyor.

Kaynak:http://qha.com.ua/

Hakkında Zeynep Kali

İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı mezunu. 15 Yıl Havacılık sektöründe çalıştı. Uçakları,yolcuları ve yolculukları çok sever. Farklı insanlar tanımak,tanımadığı şehirlerin sokaklarında dolaşmak en hoşlandığı şeydir. Bir kız çocuğu annesidir. Sitemizin Yazı İşleri Müdürüdür

Bunada Gözatın

Air France Travel Plus Awardsʹdan ödül kazandı

Air France Travel Plus Awardsʹdan ödül kazandı   Air France La Première seyahat kiti Travel …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

<