Anasayfa / Dhmi Haberleri / OCAK: “MESAİ ARKADAŞLARIMIZIN HUZUR VE MUTLULUĞU İÇİN ÇABALARIMIZ KARARLILIKLA DEVAM EDECEK”

OCAK: “MESAİ ARKADAŞLARIMIZIN HUZUR VE MUTLULUĞU İÇİN ÇABALARIMIZ KARARLILIKLA DEVAM EDECEK”

OCAK: “MESAİ ARKADAŞLARIMIZIN HUZUR VE MUTLULUĞU İÇİN ÇABALARIMIZ KARARLILIKLA DEVAM EDECEK”

Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürümüz Sayın Funda Ocak, resmi twitter hesabı (twitter.com/fundaocakdhmi) üzerinden kurumumuzun insan kaynakları çalışmaları hakkında önemli bilgilendirmelerde bulundu.

 

Genel Müdürümüz Funda Ocak’ın konuya ilişkin tweetleri şöyle;

 

Bilgiyle, teknolojiyle, inovasyonla, güçlü takım oyunuyla şekillenen bir ‘insan kaynakları yönetimi’ anlayışına sahibiz.

*

Başarıya, ‘mutlu, huzurlu, maddi manevi memnuniyet ve doygunluğa’ ulaşmış mesai arkadaşlarımızla ulaşabileceğimizin bilincindeyiz. 

*

Kısa süreye sığdırdığımız önemli gelişmelerle bunu ispatladık, arkadaşlarımızın birçok beklentisini gayret ve kararlılıkla hayata geçirdik. 

*

Havacılık tazminatlarıyla ilgili yönetimsel beceri ve irademiz, birçok önemli başarının kamuoyunca bilinen kısmı sadece.  

*

2017 yılı içerisinde İnsan Kaynakları alanında yapılan önemli çalışmalara bir göz atalım, isterseniz. 

*

Yer değiştirme taleplerinin daha planlı ve adil bir şekilde yapılması amacıyla Yer Değiştirmeye İlişkin Usul ve Esaslar Yönergesi yayımlandı.

*

Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği, 22.10.2016 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan genel yönetmeliğe uygun şekilde güncellendi.

*

Taşeron çalışanların kıdem tazminatları ile ilgili iş ve işlemlerin daha sıkı ve hızlı takibi için Kıdem Tazminatı Şube Müdürlüğü kuruldu. 

*

Etkin insan kaynakları planlaması, iş analizleri çalışmalarının yapılabilmesi amacıyla Mevzuatı İzleme ve Personel Planlaması Şubesi kuruldu.

*

Hazine Müsteşarlığınca kurulup faaliyete geçirilmesi istenilen İç Denetim Birimi Faaliyete geçirilerek üç iç denetçi ataması yapıldı.

*

Dev projelerin hayata geçirildiği KÖİ çalışmalarının daha etkin şekilde davamı için KÖİ Daire Başkanlığı kuruldu, atamalar gerçekleştirildi.

*

13 Uzman pozisyonuna, Kuruluşumuzda bu güne kadar hiç açılmayan, Görevde Yükselme Yazılı Sınavı yapıldı. 

*

111 idari Şef pozisyonu için, 6 yıldır açılmayan Görevde Yükselme Sınavı geçen ay gerçekleştirildi. 

*

Ayrıca, Teknisyen, Tekniker ve Mühendis pozisyonlarına 2 yıldır açılmayan Unvan Değişikliği sınavı için çalışmalar tamamlandı.

*

Sahip olduğumuz en büyük değer insan kaynaklarımızdır hiç şüphesiz. Onların huzur ve  mutluluğu için çabalarımız kararlılıkla devam edecek.

Kaynak:dhmi.gov.tr

Hakkında Zeynep Kali

Bunada Gözatın

Emirates’ten uçakta “50 Mbps” internet 

Emirates, birçok insanın karada alamadığı internet hızını gökyüzünde 50 Mbps olarak sunmaya hazırlanıyor. Birleşik Arap …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir