Anasayfa / Dhmi Haberleri / OCAK: “MESAİ ARKADAŞLARIMIZIN HUZUR VE MUTLULUĞU İÇİN ÇABALARIMIZ KARARLILIKLA DEVAM EDECEK”

OCAK: “MESAİ ARKADAŞLARIMIZIN HUZUR VE MUTLULUĞU İÇİN ÇABALARIMIZ KARARLILIKLA DEVAM EDECEK”

OCAK: “MESAİ ARKADAŞLARIMIZIN HUZUR VE MUTLULUĞU İÇİN ÇABALARIMIZ KARARLILIKLA DEVAM EDECEK”

Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürümüz Sayın Funda Ocak, resmi twitter hesabı (twitter.com/fundaocakdhmi) üzerinden kurumumuzun insan kaynakları çalışmaları hakkında önemli bilgilendirmelerde bulundu.

 

Genel Müdürümüz Funda Ocak’ın konuya ilişkin tweetleri şöyle;

 

Bilgiyle, teknolojiyle, inovasyonla, güçlü takım oyunuyla şekillenen bir ‘insan kaynakları yönetimi’ anlayışına sahibiz.

*

Başarıya, ‘mutlu, huzurlu, maddi manevi memnuniyet ve doygunluğa’ ulaşmış mesai arkadaşlarımızla ulaşabileceğimizin bilincindeyiz. 

*

Kısa süreye sığdırdığımız önemli gelişmelerle bunu ispatladık, arkadaşlarımızın birçok beklentisini gayret ve kararlılıkla hayata geçirdik. 

*

Havacılık tazminatlarıyla ilgili yönetimsel beceri ve irademiz, birçok önemli başarının kamuoyunca bilinen kısmı sadece.  

*

2017 yılı içerisinde İnsan Kaynakları alanında yapılan önemli çalışmalara bir göz atalım, isterseniz. 

*

Yer değiştirme taleplerinin daha planlı ve adil bir şekilde yapılması amacıyla Yer Değiştirmeye İlişkin Usul ve Esaslar Yönergesi yayımlandı.

*

Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği, 22.10.2016 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan genel yönetmeliğe uygun şekilde güncellendi.

*

Taşeron çalışanların kıdem tazminatları ile ilgili iş ve işlemlerin daha sıkı ve hızlı takibi için Kıdem Tazminatı Şube Müdürlüğü kuruldu. 

*

Etkin insan kaynakları planlaması, iş analizleri çalışmalarının yapılabilmesi amacıyla Mevzuatı İzleme ve Personel Planlaması Şubesi kuruldu.

*

Hazine Müsteşarlığınca kurulup faaliyete geçirilmesi istenilen İç Denetim Birimi Faaliyete geçirilerek üç iç denetçi ataması yapıldı.

*

Dev projelerin hayata geçirildiği KÖİ çalışmalarının daha etkin şekilde davamı için KÖİ Daire Başkanlığı kuruldu, atamalar gerçekleştirildi.

*

13 Uzman pozisyonuna, Kuruluşumuzda bu güne kadar hiç açılmayan, Görevde Yükselme Yazılı Sınavı yapıldı. 

*

111 idari Şef pozisyonu için, 6 yıldır açılmayan Görevde Yükselme Sınavı geçen ay gerçekleştirildi. 

*

Ayrıca, Teknisyen, Tekniker ve Mühendis pozisyonlarına 2 yıldır açılmayan Unvan Değişikliği sınavı için çalışmalar tamamlandı.

*

Sahip olduğumuz en büyük değer insan kaynaklarımızdır hiç şüphesiz. Onların huzur ve  mutluluğu için çabalarımız kararlılıkla devam edecek.

Kaynak:dhmi.gov.tr

Hakkında Zeynep Kali

İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı mezunu. 15 Yıl Havacılık sektöründe çalıştı. Uçakları,yolcuları ve yolculukları çok sever. Farklı insanlar tanımak,tanımadığı şehirlerin sokaklarında dolaşmak en hoşlandığı şeydir. Bir kız çocuğu annesidir. Sitemizin Yazı İşleri Müdürüdür

Bunada Gözatın

Emirates, Aviation 100 Ödüllerinde Yılın Ortadoğu & Afrika Havayolu seçildi

Emirates, Aviation 100 Ödüllerinde Yılın Ortadoğu & Afrika Havayolu seçildi Dünyanın en büyük uluslararası havayolu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

<