Anasayfa / Havacılık / NEW YORK SEFERLERİ DURDURULDU!

NEW YORK SEFERLERİ DURDURULDU!

THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, New York hattındaki seferlerin iptal edildiğini duyurdu.

THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, Twitter hesabından New York hattının iptal edildiğini açıkladı.

Ekşi, ”27 Mart 2020 saat 23.59 (TSİ) itibarıyla 17 Nisan 2020 tarihine kadar sadece sınırlı dış hatta seferler devam edecek olup; bu hatlar için güncel durumu aşağıdaki adresten takip ediniz. Buna göre New York hattı iptal edilmiştir” ifadelerini kullandı.

THY’NİN İNTERNET SİTESİNDEKİ DUYURU

THY’nin internet sitesinden yapılan duyuruda da ”Yeni koronavirüs (COVID-19) küresel salgını sebebiyle bazı ülkelere gerçekleştirdiğimiz uçuşlarda değişiklikler meydana gelmiştir.

27 Mart 2020 saat 23.59 (TSİ) itibarıyla Şikago, Washington, Hong Kong, Moskova ve Addis Ababa dışındaki tüm dış hat seferlerimiz 17 Nisan 2020 tarihine kadar durdurulacaktır.

 

THY GECİKTİ Mİ?

Ana muhalefetteki Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Fethi Açıkel Cuma günü yaptığı açıklamada, Türk Hava Yolları’nın 26 Mart’ta New York’a uçuşları durdurma kararının geciktiğini ve 500’e yakın kişinin koronavirüs etkin noktasından İstanbul’a geldiğini söyledi. 

Açıkel, Sağlık Bakanlığı’nın bu yolcuların ülkeye kabul sürecini ve karantinaya alınıp alınmadığını ortaya koyması gerektiğini söyledi. 

Türk Hava Yolları, geçtiğimiz iki gün içinde New York’tan 500’e yakın yolcu taşıdıklarını belirten Açıkel, şirketin halen dört rota daha işletmekte olduğunu belirtti. 

Hakkında Mehmet Kali

Bunada Gözatın

İÇ HAT SEFERLERİ BELLİ OLDU

Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi, 4 Haziran’da genişletilecek iç hat seferlerine ilişkin açıklamalarda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

<