Malezya Havayolları Avrupa Uçuşlarında Bagaj Taşımadı

0
13

Malezya Havayolları Avrupa’ya bagaj taşımasını askıya aldı.

malezya

Malezya Havayolları 5 Ocak tarihinden itibaren güçlü kafa rüzgarları ve güvenlik kaygılarını gerekçe göstererek, Avrupa’ya uçuşlarında bagaj taşımama kararı aldı.
5 Ocak tarihinde yayınlanan  ilk açıklamada, Malezya Havayolları Avrupa’ya Kuala Lumpur’dan yaptığı seferlerde sadece el bagajı taşıyacağını bildirdi. Yolculara bagaj teslim edebilecekleri, ancak bagajların ayrı bir uçuşla “sonra,” gönderileceği açıklandı.Havayolundan yapılan açıklama şöyle:
“Güvenlik amacıyla, Malezya Havayolları şu anda güçlü kafa rüzgarları alarak  Mısır hava sahası üzerinden Avrupa’ya uzun bir rota ile uçuşlarını gerçekleştirmektedir ve bu durum gecikmelere yol açmakta, bagaj kapasitesini sınırlamaktadır. Bu uzun uçuşta daha fazla jet yakıtı tüketilir ve güvenlik nedenleriyle, Malezya Havayolları check-in bagajınına  geçici sınırlama getirmek zorunda kalmıştır.”
Başlangıçta taşıyıcının Amsterdam, Londra ve Paris hizmetlerini etkileyen bu durum ,Airbus A380 kullanılan Londra seferlerinden kaldırılmış olmasına rağmen, bagaj sınırlamaları,  yine de  5-6 Ocak 2016 tarihinde Amsterdam ve Paris uçuşları için geçerli olmaya devam etti.
Amsterdam ve Paris uçuşlarında kısıtlama devam ederken menzil olarak daha uzun olan Londra seferlerinde uygulamanın kaldırılması ile ilgili olarak havayolu bir açıklama yapmadı.
Asya ve Avrupa’da başka hiçbir havayolu kafa rüzgarları ile ilişkili  ağırlık ve yakıt sorunu bildirmezken,  Malezya bagaj kısıtlaması veren tek havayolu şirketi oldu.
5 Ocak tarihinde yürürlüğe giren Malezya Havayolları’nın geçici bir politika değişikliği kapsamında, ekonomi yolcular 7 kg tek bir el bagajı taşırken  business ve first class  yolcuları  7 kg ağırlığında ikişer el bagajı alabildi.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here