Anasayfa / Havacılık / Katera Grup’tan, Türk Turizmine Önemli Katkı

Katera Grup’tan, Türk Turizmine Önemli Katkı

Katera Grup SalamAir ve Spicejet’in Türkiye Temsilciliklerini Aldı

1991 yılından beri Turizm sektöründe gerek ulusal gerekse uluslararası hizmetlerini başarıyla sürdüren Katera Turizm Yatırımları Grubu , 2013 yılında ülkemiz turizmine katkı vermek amacıyla Umman Sultanlığının resmi havayolu şirketi olan Oman Air ’i Türkiye’ye getirerek günlük Istanbul-Muscat-Istanbul uçuşlarını başlatmıştı. Bu uçuşlar günlük olarak Boeing Dreamliner ve 737-800 tipli uçaklarla devam etmektedir.

Mart 2019’de ise Umman’nın ikinci bayrak taşıyıcı resmi Low-Cost havayolu Salam Air ’in Türkiye temsilcisi olarak atanan k, Temmuz başı itibarı ile Muscat-Istanbul seferlerinin yanısıra tarifeli Trabzon direkt seferlerini başlatıyor. Yeni nesil Airbus 320Neo tipli uçaklar ile uçuşlarını gerçekleştiren Salam Air, Ortadoğunun en hızlı büyüyen havayollarından biri konumunda yer alıyor. Özellikle Trabzon seferlerinin Karadeniz Turizminin gelişimine büyük katkı sağlayacağı hedefleniyor.

Katera Grup, son olarak ise Nisan 2019’da Hindistan’ın en büyük ve en hızlı büyüyen havayollarından biri olan SpiceJet havayolunun Türkiye Temsilcisi olarak atandı. 2004 yılında kurulan havayolu şu anda 47 iç, 8 dış hatta uçmakta. Çok yakın tarihte Delhi, Mumbai , Ahmedabad, Haydarabad şehirlerinden Türkiye’ye direkt seferlerini planlamakta olan ve 75 adetlik son model bir filoya sahip olan havayolu, 200 adet yeni uçak siparişi vermiş durumda. 1,4 milyarlık nüfusa ve çok büyük bir turizm potansiyeline sahip olan Hindistan, Türkiye’nin en çok ilgilendiği ve pay almaya çalıştığı önemli bir pazar konumunda yer alıyor.

Hakkında Mehmet Kali

Bunada Gözatın

“Bir Zafer Anıtı: İstanbul Havalimanı” belgeseli

“Bir Zafer Anıtı: İstanbul Havalimanı” belgeseli, 31 Mayıs Pazar günü ilk defa İGA İstanbul Havalimanı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

<